YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KAMAN “YUNAN TURİZMİNE KATKIYI KABULLENMİYORUZ”

08.08.2018 Çarşamba - 16:11

Enes Akbal Optik

Hilal BIÇAK- İyi Parti İl Başkanı Serdar Kaman basın açıklaması gerçekleştirdi.

İyi Parti İl Başkanı Serdar Kaman il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kaman açıklamasında “Yunanistan gezisi görevlendirme gezisi değil, turistik bir gezidir. Bu kriz döneminde Yunanistan’ın turizmine katkıda bulunmayı kabullenmiyoruz” dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN İSTEMEDİĞİ OKULLARA GİTMESİNE KARŞIYIZ

İyi Parti İl Başkanı Serdar Kaman 94 bin orta öğrenim öğrencisinin açıkta kalması ve 200 bin civarı kontenjanın dolmamış olması konusunda “Bu hadise tamamen orta öğrenim öğrencilerinin imam hatip liselerine veya meslek liselerine zorla yönlendirilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu program hatası değildir. Türk milleti çocuğunu zorla bir okula yönlendirilmesine her zaman karşı durmuştur. Hükümetin yaptığı daha önceki başörtüsü yasağındaki zorlamanın bir benzeridir. Bu hükümet gelmeden önce başörtüsü yasaktı bundan dolayı kızlarımız muzdaripti. Biz de karşı değiliz tabi ki. Ama çocuklarımızın zorla imam hatip liselerine gönderilmesine karşıyız. Kimsenin çocuğunu imam yapmaya zorlamasınlar. İmam olmak isteyen zaten kendi isteyerek başvurur. Türkiye Cumhuriyeti laik bir devlettir. Kimse din adına milli eğitimi ve çocuklarımızın geleceğini heba etmemelidir” dedi.

 

TURİSTİK BİR GEZİ

Kaman açıklamasının devamında İzmit Belediye’nin muhtarlar için düzenlediği geziye değindi. Kaman “Sayın Nevzat Doğan bu muhtarların gezisini cebinden karşılıyorsa diyecek bir şeyimiz, eleştirimiz, müdahalemiz yok. Ancak bu gezi görevlendirme gezisi değil, turistik bir gezi. Gidilecek yer Kosova, Makedonya, Yunanistan, 4 gece 5 gün ve 89 muhtar götürülüyor. Esnafın kan ağladığı doların 5’i eoure’nun 6 lira olduğu yerde tasarrufu unutup muhtarları Yunanistan’a götürmek nedir? Kriz zamanında Yunanistan’ın turizmini geliştirmenin maksadı nedir? Seçim yatırımı mı yapıyorsunuz muhtarları gezdirerek? Aynı soruyu muhtarlarımıza da soruyoruz. Bu paranın kaynağı nedir diye sordunuz mu? Devletin parasıyla gezmeye gitmek helal midir? Eğer bu soruya cevap verebiliyorsanız gidiniz. Kriz ortamındayken Yunan turizmine katkıyı kabullenmiyoruz” dedi.

 

GÜVEN TAZELEME KONGRESİDİR

Kaman son olarak düzenlenecek büyük kongre hakkında “12 ağustos Ankara ticaret odası toplantı salonunda büyük kongremiz yapılacak. Bu kongre aslında bizim de bir muhalif hareket başlatmamıza neden olan koltuktan ayrılmama sevdasına bir ibretlik olaydır. Sayın genel başkanımız beklentinin altında oy alınması nedeni ile bir güven tazeleme kongresi düzenlenmesini uygun görmüştür. Bu kongre bir güven tazeleme kongresidir. Sayın genel başkanımız genel merkezde çalışmak istediği ekipleri yeniden organize edecektir. 10 Ağustos Cuma günü de kongre öncesinde il başkanları Ankara’da toplanacaktır. Ben de bu toplantıya icabet edeceğim” açıklamasında bulundu.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet