YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l “KANDIRA BELEDİYESİ “ AŞURENİN TARİHİ” KONULU KONFERANS DÜZENLİYOR”

02.10.2018 Salı - 13:22

Enes Akbal Optik

Bereketin  bol olduğu Muharrem ayında  Kandıra’da aşure geleneğini yaşatan Kandıra Belediyesi, 3 Ekim Çarşamda saat 14.00 de Namazgah Kültür Merkezinde “Aşurenin Tarihi” konulu konferans düzenliyor.

 

Geçmişten günümüze aşurenin tarihini anlatacak olan öğretim görevlisi Fatih Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşecek olan programa tüm vatandaşları davet eden Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, aşurenin paylaşmanın, dayanışmanın ve birlikteliğin ve sevginin ifadesidir dedi.

Kandıra Belediyesi tarafından “Aşurenin Tarihi” konulu konferans düzenleniyor. Öğretim görevlisi Fatih Yıldırım’ın konuk olacağı programda aşurenin tarihsel gelişimi anlatılacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlara aşure ikramı yapacak olan Kandıra Belediyesi, bereketin simgesi olan ve tarih boyunca geleneklerimizden gelen aşuremin önemi anlatılacak.

BAŞKAN KÖKEN: “AŞURE PAYLAŞMANIN, DAYANIŞMANIN, BİRLİKTELİĞİN VE SEVGİNİN İFADESİDİR.”

Paylaşmanın kudretini yaşadığımız Muharrem ayı vesilesiyle ilçe merkezinde vatandaşlarımıza  aşure ikramında bulunacağız diyen Başkan Köken, Kandıra’nın birlik ve beraberliğini pekiştirerek vatandaşların bir araya gelmesini sağlıyor.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu vurgulayarak, ‘aşure birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır diyerek düzenlenecek  “Aşurenin Tarihi “ adlı programa tüm vatandaşları davet etti.

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet