YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ‘KANDIRA’DA TARIM MÜCADELESİ BAŞLADI’

12.03.2018 Pazartesi - 16:33

Enes Akbal Optik

Kandıra Belediyesi ile Tarımsal Birlikten oluşan bir ekip Yozgat’tın Kabalı ilçesinde  oluşturulan ve işsizliğe çare olan meyve bahçesi projesini inceledi. Köyden kente göçü ortadan kaldıran projeyi Kandıra’da hayata geçirmeyi hedefleyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ilçedeki tarımsal faaliyetleri destekleyeceklerini vurgulayarak gerekli çalışmaların başlatıldığını ifade etti.

DETAYLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Tarımsal Birlik ve Oda Başkanları ile kahvaltı programında bir araya gelerek Yozgat’ın Kabalı ilçesinde meyve bahçelerinden oluşan proje incelemesinin detaylarını değerlendirdi.

GEREKLİ DESTEK VERİLECEK

Başkan Ünal Köken, toplantıdaki konuşmasında 96 mahallesi bulunan ilçenin tarımla öne çıkması, organik ve sağlıklı ürünleri yetişmesi ve vatandaşlara sunulması için gerekli desteğin verileceğinden bahsetti.  Mahallelerdeki tarım topraklarının değerlendirilmesi ve ürün yelpazesinin arttırılması için muhtarlarla birlikte istişarelerde bulunulduğunu anlatan Başkan Köken, hayvancılığın artmasını sağlayacak çalışmaları da desteklediklerini belirtti.

HER KARIŞ AYRI BİR DEĞER

Meyve ve sebzelerin bölgelerdeki doğal şartlara uygun olarak yetiştirilmesi gerektiğini anlatan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Tarımsal Birlik ve Oda Başkanlarını dinledi.  Kandıra’nın verimli topraklara sahip olduğunu ve her karışının ayrı bir değer olduğunu konuşmalarında vurgulayan Başkan Köken, Kandıra’da yetişecek ürün sayısının arttırılmasına yönelik çalışmaların hızlıca başladığını ifade etti.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Yozgat’ın Kabalı ilçesindeki projenin ilk etabında 5 bin dönümlük alana elma, armut, şeftali ve kiraz fidanları dikilerek meyve bahçesi oluşturulduğunu anlatan inceleme ekibini dinleyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, mahallelerimizden şehirlere olan göçü engellemek ve gençlerimize yeni iş alanları oluşturmak için Kandıra’mızda projenin uygulanabilirliğini araştırıyoruz. Tarıma elverişli topraklara sahip olan ilçemizde çalışmalarımız devam edecek dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet