YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KANSER ÇOCUĞUMDAN UZAK DUR DERNEĞİ KURULDU

24.10.2017 Salı - 21:18

Enes Akbal Optik

Oğlunu kanser hastalığından kaybeden Burcu Özkan, çocuğu kanser olan ailelere destek olmak ve bilinmeyen çocukluk çağı kanser türleri hakkında bilinçlendirmek üzere ‘Kanser Çocuğumdan Uzak Dur Derneği’ni kurdu.

2016 yılında çocuğunu  Nöroblastom  (Böbrek Üstü Tümörü) hastalığından dolayı kaybeden Burcu Özkan, bilinmeyen çocukluk çağı kanser türleriyle ilgili bilinçlendirmek için harekete geçti. Ailelerin yaşadıkları zorlukları gören Özkan, dernek kurarak ailelere bir nebze olsun destek vermeyi hedefliyor. Bu yıl içerisinde kurduğu dernek ile 5 asil ve 5 yedek yönetimiyle dernek çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.   

‘STK’LARA ÇAĞRIDA BULUNDU’

Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Burcu Özkan “2016 yılında evladımı kanser hastalığından dolayı kaybettim. Evladının derdine düşen aileler büyük zorluklar yaşıyorlar, buna en yakın şekilde şahit oldum. Aynı zamanda bilinmeyen çocukluk çağı kanser türlerini vatandaşlarımıza duyurmayı amaçlıyoruz ” dedi. Diğer sivil toplum örgütlerine de çağrıda bulunan Özkan, “Çocuk, anne ve kadınlarla ilgili dernekleri bizimle işbirliğine davet ediyorum” şeklinde konuştu.

‘SEMİNER DÜZENLENİYOR’

Henüz yeni kurulmuş bir derneğiz. Üye sayımızı arttırmak, aileleri bilinçlendirmek üzere programlarımız devam edecek. Bu kapsamda, 27 ve 29 Ekim tarihleri arasında SYMBOL AVM’de derneğimizin broşürlerini dağıtacağımız ve üye yapabileceğimiz stantlar açacağız. Bilinmeyen çocukluk çağı kanser türleriyle ilgili bilinçlendirme programları kapsamında, Doç Dr. Yavuz Dizdar Beslenme Yöntemleri ve Kanserden korunma yollarıyla ilgili seminer verecek. 4 Kasım Cumartesi günü saat 10:00 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan seminerimiz açık büfe kahvaltı şeklinde olacak. Bizlere destek olmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

‘DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR’

Üç ayda bir bu tür programlarla etkinliklerine devam edecekleri bilgisini veren Özkan, ” Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs’ta ve Atina’da Pediatrik Onkoloji isminde bir dergi çıkarmayı planlıyoruz. Kocaeli Üniversitesi ile ortaklaşa olarak da Onkoloji ve Sağlık konulu seminerler düzenlemeye de devam edeceğiz. Derneğimizin hem maddi hem manevi olarak desteğe ihtiyacı var. Gerçekten gönüllü olarak zamanını ayırabilen herkesi derneğimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘BİR ÇOCUK DAHA KAYBETMEMEK İÇİN KOŞACAĞIZ’

Özkan açıklamalarının devamında, “Kanseri olumlu karşılamaları için aile ve çocuklara düzenli eğitimler düzenleyeceğiz. Rahatça giyip çıkarabilmeleri için tedavi gören çocuklarımıza özel kıyafetler tasarlatıyoruz. Kanseri yenmek, içimizdeki gelecek umutlarıyla doğru orantılı. Bir çocuk daha kaybetmemek için biz hep koşacağız. Siz de bizimle koşar mısınız ? Çünkü zaman kaybetme lüksümüz yok” ifadelerine yer verdi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Ayşe karakaş

Bende gönullu olarak katılmak istıyorum saygılarımla

30.10.2017, 22:50

 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet