YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARACAN ÜRETİMİ DURDURURUZ

22.02.2018 Perşembe - 13:37

Enes Akbal Optik

Lastik-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Pirelli, Brisa, Goodyear Adapazarı ve İzmit fabrikalarında çalışan yaklaşık 5 bin işçiyi yakından ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 6’ncı oturumu bugün Derbent Uygulama Oteli’nde yapıldı.

Geçtiğimiz Salı günü yapılan görüşmelerde ücret konusunda işveren enflasyonun yüzde 75’ini teklif ederken Lastik İş Genel Başkanı Abdullah Karacan teklifi kabul etmemiş ve görüşmeler bugüne ertelenmişti. Ertelenen görüşmenin ardından Karacan masadan sıkıntılı kalktıklarını ifade etmişti.   

Patlamaya hazır bir durum var..

Derbent’te yapılan 6’ncı toplantıda yapılan görüşmelere ara verildi. İşveren kadrolu işçiler için enflasyonun yüzde 90’ını teklif ederken, destek hizmetleri için ilk 6 ay yüzde 8 teklif etti. Eğer bu teklifler revize edilmezse biz ciddi anlamda eylemlere çıkacağımızı ilettik. Bu teklifi kabul etmeyiz. Bugün itibariyle eyleme çıkmaya hazırız. Bizim istediğimiz teklif gelmezse burada patlamaya hazır bir durum var. Ve bunun patlayabileceğini de iyi biliyorlar. Eğer teklif revize edilmezse üretimi durdururuz” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet