Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARAOSMANOĞLU’NDAN KANDİL MESAJI

28.11.2017 Salı - 21:14

Enes Akbal Optik

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlit Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

+++++++

Son Peygamber Hazreti Muhammed’in doğum günü olarak bütün İslâm dünyasında coşkuyla kutlanan Mevlit Kandili, nedeniyle bir tebrik mesajı yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hemşehrilerinin ve bütün Müslümanların Mevlit Kandili’ni kutladı.

Mevlit Kandilinin; bütün İslam Âlemine, Kocaelili hemşerilerimize sağlık, mutluluk ve refah getirmesini dileyen Başkan Karaosmanoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Mübarek gecelerin toplum hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlit Kandili de bu özel günlerin en önemlilerinden birisidir.

Peygamber Efendimizin doğumu sonrasında nübüvvet mührünü almasıyla birlikte karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Bugün insanoğlu Peygamber Efendimiz’i anlamaya, O’nun engin sevgisine, izzetine, keremine ve rehberliğine muhtaçtır.

Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili’nin tüm insanlığa sevgi, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor, başta Kocaelili hemşerilerim olmak üzere, bütün İslam Âlemi’nin mübarek Mevlit kandillerini tebrik ediyorum” dedi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet