YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI

03.10.2018 Çarşamba - 15:31

Enes Akbal Optik

 

Kartepe Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçe genelinde yapılan yatırımları değerlendirirdi.

 

Kartepe Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında beş gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis gündemi öncesinde açıklama yapan Başkan Üzülmez “1 Ekim Dünya Yaşlılar gününü kutlayarak, Kartepe Belediyesi olarak 365 gün büyüklerimize hizmet ediyoruz. Alo Evlat projesiyle Kartepeli büyüklerimize bir evlat sıcaklığı ile hizmet verilmektedir. Büyüklerimizin her zaman yanındayız. Yaşlılarımızı yılın bir günü değil her gün hatırlamamız gerekiyor. Çünkü yaşlılarımız toplumun mihenk taşlarıdır. Gün gelecek bizlerde aynı durumda olacağız. Bundan dolayı büyüklerimizi baş tacı etmeliyiz” dedi.

 

BAŞKAN ÜZÜLMEZ CEVAPLANDIRDI

Muhalefet grubu tarafından Meclis gündemine getirilen İstasyon Mahallesi Meşelik ve Şehit Kamil Akgün Parkı’nda çocuk oyun gruplarının değiştirilmesi, parke taşı yapımı, İstasyon Mahallesi ışıklar mevkiinde yapılan battı-çıktı projesinden kaynaklanan kot farkı nedeniyle kat irtifa artışı, Suadiye ve Maşukiye Kent Meydanı projeleri, bisiklet dağıtımı sonrasında zarar gören bisikletler, İstasyon Mahallesi Atakan Caddesi’nde yapılan ışıklandırmanın Mithat Paşa Caddesi de ışıklandırma önergelerine Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez cevap verdi.

 

DÜNYA ORTALAMASININ ÜZERİNDE

Başkan Üzülmez, “Son 4.5 yılda Türkiye hatta dünya ortalamasının üzerinde parkı Kartepemizde yaptık. Son 6 ay içerisinde 15’in üzerinde park yeniden yapılmıştır. İmar olarak uygun olan her yerde yapılmaktadır. Parklarımız nüfusumuzun ortalamasının üzerindedir. Bizim gözümüzden kaçan yada tahribata uğramış yerler olabilir. Mesai arkadaşlarımız tarafından İstasyon Mahallesi Meşelik ve Şehit Kamil Akgün Parkı’nda çocuk oyun grupları hakkında gereken inceleme yapılıp bilgi verilecektir” dedi.

 

250 MİLYON TL ÜSTYAPI YATIRIMI

Parke uygulaması hakkında Üzülmez “Üst yapı çalışmalarında bir çok il ve ilçe belediyelerinden daha fazla yer yaptık. Kartepe Belediyesi yeni bir ilçedir. Alt ve üst yapısıyla köy ve belde kültürü ile gereken hizmetler gecikmiştir. Bu aranın kapatılması noktasında 250 Milyon TL’nin üzerinde yatırım yapıldı. Kartepe’nin her yerine hizmet götürülmektedir. Ana yollara bakan yerlerde ekonomik anlamda durumu olmayanlara yardım edilmesi noktasında 100 metre kareye karar alınmıştı. Uygulamada farklılık ve adaletsizlik olduğunu isimli, belgeli bildirdiğinizde gereğini yapacağımın teminatını veriyorum” açıklamasında bulundu. 

 

ŞAHSIMA ÖZELDEN BİLDİRİN

Sözlerine devam eden Başkan Üzülmez “Yüzde 100 memnuniyet çok zor. Ekonomik anlamda bunu yaptıracak durumda olmayan birçok vatandaşımız talep etmezken, daha iyi olan, bu hizmete de ihtiyacı olmayan kişiler bu durumu hak olarak görerek, evinin arka bahçesini hatta otoparkını yaptırmak isteyenleri de gördük. Bu duruma çok dikkat ediyoruz. Hak ve adaleti dağıtmak için buradayız. Bu durum hakkında şahsıma özel olarak bildirilmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

 

MAHALLE SAKİNLERİ İLE TOPLANTI

İstasyon Mahallesi’nde yapılan Battı-Çıktı Projesi hakkında Başkan Üzülmez “Dumlupınar Mahallesi’nde ortaya çıkan kot farkından dolayı mahalle sakinleriyle birlikte toplantı yapıldı. Orada yaşanan sıkıntı ve talepleri yerinde dinledik. Konu hakkında üç proje üzerinde çalışılmaktadır. Amacımız hemşehrilerimizin daha rahat hizmet almasını sağlamaktır. Orada yaşayan vatandaşlarımızla bu üç projeyle ilgili toplantı yapılma kararı alındı. Orada Karayolları, UKOME’nin istek ve talepleri vardır. Bu konuyla ilgili olarak Çarşamba günü saat 15.30’da mahalle sakinleriyle toplantı yapılacaktır. Bu toplantı da üç proje değerlendirilecektir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet