YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE BELEDİYESİ YARDIMLARI HANELERİ ISITIYOR

22.11.2017 Çarşamba - 18:40

Enes Akbal Optik

Kartepe Belediyesi Sosyal Yardımlar Müdürlüğü ekipleri kış ayının başlamasıyla birlikte 25 haneye soba yardımında bulundu. Belediye ekipleri tarafından beyaz eşya yardımlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi 372 öğrenciye de kırtasiye yardımında bulundu.

Kartepe Belediyesi, sosyal belediyecilikte ki örnek uygulamalarına devam ediyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri soğuk kış günleri sebebiyle 25 hanede yaşayan Kartepe’li vatandaşların evlerine sobaları teslim edilerek sıcak bir ortamda yaşam sürdürebilmeleri sağlandı.

 

GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü çatısı altında ihtiyaç sahibi hanelerde teknik sosyal inceleme yapılıp, Kaymakamlık ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinasyonu ile teyitler alındıktan sonra, bu yardımlar acil ve reel şekilde gerçek ihtiyaç sahiplerine usulüne uygun olarak ulaştırılıyor.

 

YARDIMLAR DEVAM EDİYOR

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün kurulmasından bu yana ihtiyaç sahibi 48 haneye beyaz eşya (buzdolabı, çamaşır makinası, fırınlı ocak vb.) ve 60 haneye de mobilya (koltuk, halı, yatak vb.) yardımında bulundu. İhtiyaç sahibi Kartepe’li vatandaşların ilk ve orta öğretim çağındaki çocuklarına kırtasiye yardımı ekipler tarafından yapılıyor. 2014 yılında 153 öğrenciye yardım yapılırken, 2015 yılında 220 öğrenciye, 2016 yılında 350 öğrenci ve 2017 yılında 372 öğrenciye yardım yapıldı. Toplamda bin 95 öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldı. Bu yardımlardan yararlanmak isteyen Kartepeli ihtiyaç sahiplerinin muhtarlar aracılığı ile veya bizzat Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak, gerekli şartları sağladıklarını beyan ve ibraz etmeleri gerekmektedir denildi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.11.2017 Fotoğraflı Haber No:6373

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet