YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİM KURUMLARINA DESTEK

13.09.2017 Çarşamba - 7:58

Enes Akbal Optik

Yerel yönetimler olarak eğitim, sağlık ve dini tesislere de yardım ve desteklerde bulunan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, imkanlar ölçüsünde talep ve ihtiyaçları tek tek karşılamaya devam ediyor.

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de bu kapsamda, ilçedeki okulları yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirmek için tüm hızıyla çalışmalarını tamamlamaya devam ediyor.. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçedeki eğitim kalitesini arttırmaya yönelik okullara geniş bir yelpazede destek veriyor.

TADİLATLAR YAPILIYOR

Belediye ekipler, 2017-2018 eğitim öğretim yılı öncesi eğitim kurumlarının fiziki şartlarının iyileştirilmesi için gelen talepler doğrultusunda okullarda tamir tadilat çalışmalarına devam ediyor. Boya ekipleri, okul içi ve çevresindeki bordürleri ve okul duvarlarını boyadı, okul içindeki tadilat çalışmalarını gerçekleştirdi.

OKUL ÇEVRESİNDE GÜVENLİK

Eğitim camiasından gelen talepleri dikkate alan ekipler, eğitim kurumlarına ulaşımın güvenli şekilde sağlanması için de bir dizi düzenlemede bulundu. Araç trafiğinin okul çevresinde öğrencilerin güvenliğini sağlayacak şekilde düzenleyecek trafik işaret ve uyarı tabelalarının montajı da belediye ekipleri tarafından sağlandı. Kartepe’de eğitim çıtasını yükseltmek adına eğitime ve eğitim kurumlarına belediye olarak katkılarının artarak sürdüğüne dikkat çeken Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 2017-2018 eğitim öğretim yılında da eğitim camiasından gelen talepleri imkanlar dahilinde karşılamaya devam edeceklerini söyledi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet