YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE KAR-MEK YAŞAM OKULU ÜRETİYOR

23.05.2018 Çarşamba - 16:11

Enes Akbal Optik

İlçe halkının sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla açılan KAR-MEK kurs merkezlerinde uzman eğitmenler nezaretinde iğne oyası, giyim, mefruşat, el sanatları, kuaförlük, aşçılık, okuma yazma, halk oyunları (8-18 çocuk ve yetişkin), futbol, karate, basketbol gibi spor branşları, gitar, bağlama gibi müzik dallarında ücretsiz eğitimler verilmeye devam ediyor.

 

YAŞAM OKULU: KAR-MEK

Her yıl kursiyer sayısıyla birlikte branş sayısını da attıran KAR-MEK, Kartepeli bayanların kişisel gelişimlerine katkı sağlarken, sosyalleşmelerine de imkan sağlıyor. Kar-mek’i yaşam okulumuz diye adlandıran kursiyerler, kursların şartlarını ve yerlerini iyileştiren Başkan Üzülmez’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyor.

 

EL SANATLARINA İLGİ BÜYÜK

Kartepe Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, hobilerin geliştirilmesini sağlamakla birlikte unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını yaşatmak için önemli bir işlev görüyor. Kartepeli bayanlar sabır ve emekle yapılan el sanatlarına büyük ilgi gösteriyor.

 

“GÜN YÜZÜNE ÇIKARIYORUZ”

KAR-MEK’te yürüttükleri çalışmalardan bahseden eğitmen Nilgün Akkanoğlu; “Hayal gücümüzü yaratıcılığımızla birleştirerek ortaya güzel eserler çıkarıyoruz. Hatta birkaç ufak dokunuşla eşyalarımızı hayata döndürüp atılmaktan kurtarabiliyoruz. Her şeyden önemlisi yeniyi eskiye saygı duyarak gün yüzüne çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı. 34 yıllık meslek hayatına Kartepe’de devam eden eğitmen Nilgün Akkanoğlu, “Yapılan iyileştirmeler, sunulan imkânlar sonucunda başarı kaçınılmaz oluyor. Başkanımıza kendim ve kursiyerlerim adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet