YAĞIZ KEBAP
YAĞIZ KEBAP

ANASAYFA l “KARTEPE KİTABI” WASHINGTON KÜTÜPHANESİ’NDE…

18.08.2017 Cuma - 9:34

Giderek zorlaşan yaşam koşullarında, giderek, Arap saçına dönen kent yaşamında, az da olsa güzel haberler almak insanları mutlu ediyor, yaşama direnci veriyor.

-Artun Umur ELMASER

Dünyada her gün biraz daha çok olumsuzluklarla anılan ülkemizde, özellikle de kentimizin güzel, çalışkan, başarılı insanlarının ürettiklerinin dünyanın önde gelen kurumlarınca önemsenmesi, değer bulması bizim için ayrı bir gurur kaynağı oluyor. “Kartepe Kitabı artık dünyanın en büyük kütüphanesi olan Washington Kongre Kütüphanesi’nde (Library of Congress)  yer alıyor.

2 CİLT VE 1038 SAYFA

2013’te Coğrafya, Tarih, Turizm, Tarım, Mimari-Miras, Kültür ve Sosyoloji başlıkları altında, iki ciltlik, 1038 sayfalık kitapta 28 akademisyen yer almıştı.  Editörlüğünü Prof. Dr. Işıl Altun’un, Proje yürütücülüğünü Prof. Dr. Zafer Demir’in yaptığı kitaba Prof. Dr. Enver Konukçu, Prof. Dr. Sabahattin Özel, Prof. Dr. Metin Tuncel, Prof. Dr. Enis Şahin gibi, alanında oldukça başarılı akademisyenler bölüm yazarı olarak destek vermişti. Kartepe Kitabı geç de olsa dünyanın en büyük kütüphanesinin raflarındaki yerini almış olması oldukça sevindirici. Yeni Kocaeli olarak emeği geçenleri kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz….

(Kitabın editörlüğünü üstlenen Prof. Dr. Işıl Altun)

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik