YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE UZUNBEY MAHALLE KONAĞIN BİTMEK ÜZERE

05.10.2018 Cuma - 11:21

Enes Akbal Optik

Kartepe Belediyesi tarafından yapılan Uzunbey Mahalle Konağı bitme noktasına geldi. Modern mimari ile hazırlanan konak mahalle sakinlerinin hizmetine kısa sürede sunulacak.

 

Kartepelileri sosyal ve kültürel mekanlarla buluşturan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in seçim taahhütleri arasında yer alan mahalle konaklarının yapımına aralıksız devam ediliyor. Kartepe Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından Uzunbey Mahallesi’nde yapılan mahalle konağı bitme noktasına geldi. Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez, beraberinde ki heyet ile Uzunbey Mahalle Konağı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı. Yeniden projelendirilen mahalle konağı bölge halkının birçok ihtiyacına cevap verecek şekilde dizayn edildi.

 

UZUNBEY MAHALLE KONAĞIN ÖZELLİKLERİ

Kartepe Belediyesi Uzunbey Mahalle Konağı iki kattan oluşuyor. Birinci katında Muhtar Odası 20 metre kare, Emekli Odası 20 metre kare, Engelli wc 5 metre kare, Bay Mescit 10 metre kare, Mutfak 12 metre kare, Teknik oda 3 metre kare olacak planlandı. İkinci katta ise KAR-MEK kurs yerleri 24 metre kare, Spor Salonu 35 metre kare, Eğitim Odası 10 metre kare, Bayan Mescid 8 metre kare, Teknik Oda 4 metre kare olacak.  

 

KARTEPE KABUK DEĞİŞTİRİYOR

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Göreve gelir gelmez ilçe genelinde başladığımız mahalle konakları Kartepemize değer katmaktadır. Mahalle konaklarımız hem şehrilerimizi bir araya getirmenin yanı sıra bir çok ihtiyacına cevap verecek şekilde hazırlanmaktadır. Uzunbey Mahallemizde bitme aşamasına gelen mahalle konağımız en iyi şekilde hem şehrilerimize hizmet verecektir. Mahalle konaklarının aktif kullanılması bizleri memnun etmektedir. Çalışmaların kısa sürede tamamlanması ile Uzunbey Mahallemize ayrı bir değer katacaktır” ifadelerini kullandı.

 

ÜZÜLMEZ HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

Başkan Üzülmez ve beraberinde ki heyet Uzunbey Mahalle Konağı incelemesi sonrasında hemşehrileriyle hasbihal etti. Uzunbey Mahallesi’nde ikamet eden hemşehrilerinin istek ve taleplerini dinleyen Başkan Üzülmez, gök kubbede hoş bir seda bırakmak için gece gündüz çalışıyoruz. Göreve gelir gelmez başlattığımız projelerin bitmesi hem şehrilerimizin ilgi göstermesi bizleri ayrıca memnun etmektedir” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet