YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE ZİRVESİNİ ZIRVAYA DÖNÜŞTÜRÜYORLAR !

26.10.2017 Perşembe - 11:17

Enes Akbal Optik

Saadet Parti İl Başkanı Nurettin Çelik, haftalık olağan basın açıklamasında ülke ve kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. Çelik, “Hem AB’den dert yanacaksın, hem de darbenin ortağı olan ve darbe girişimi olduğunu kabul etmeyen Avrupalılardan zırva dinleyeceksin!”dedi.

 

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık olağan basın toplantısında ülke ve kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. Bu gün Kartepe’de başlayan ve 15 Temmuz Darbe girişiminin konuşulacağı sempozyumun maliyetini israf olarak nitelendiren Çelik “Hem AB’den dert yanacaksın, hem de darbenin ortağı olan ve darbe girişimi olduğunu kabul etmeyen Avrupalılardan zırva dinleyeceksin. Savunma sanayi için vergilere %40 zam yaptığını söyleyen hükümet, paramızı zırvalara harcamakla kalmıyor;  15 Temmuz’da tankın, tüfeğin önünde canını ortaya koyan halkımızı da yapacağı programda konuşturmuyor, uzak tutuyor. Yani bu zirvede halkı yok sayıyor. Gerçekten 15 Temmuz’u dinlemek istiyorlarsa, pazara insinler, sokağa çıksınlar ve 15 Temmuz’u bedavaya halktan dinlesinler. Gerçekten program yapmak istiyorlarsa tepelerde değil halkın içinde yapsınlar. Milletin parasını iç etmesinler” dedi.

 KOCAELİ SÖZÜNÜ SÖYLEDİ

Sözlerine geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Saadet Partisi Kongresi İl Kongresini değerlendirerek başlayan Nurettin Çelik “Kocaeli sözünü söyledi. Halkın umudunun Saadet Partisi olduğu ortaya konuldu. Sözümüzü ortaya koyarak insanımızın bize olan güvenini Kocaeli’nde bir kez daha test etmiş olduk. İnşallah önümüzde ki süreçte daha yoğun bir çalışma sürecine girerek milletimizi insanca yaşayabilecekleri bir konuma taşıyacağız. Bu kongre göstermiştir ki Saadet Partisi arık belirleyici bir fonksiyon üstlenecektir” dedi.

ZAMANINDA KULAK VERSEYDİ

 Ülke gündemini de değerlendiren Çelik “Türkiye’nin en köklü siyasi hareketi olan Milli Görüş’ü tarih hep haklı çıkarmıştır. Geçmişte de ifade ettiğimiz hakikatlerle bugünü değerlendirdiğimizde bunu net bir şekilde idrak edeceğiz. “Obez bir devlet yönetimine sahibiz.” diyen Sn. Cumhurbaşkanı’nın bu ifadesini; Genel Başkanı’mız bir yıl önce Kocaeli’de söylemişti. Mimarideki anlayışlarıyla, imara açtıkları alanlarla İstanbul’a ihanet ettiklerini net bir biçimde itiraf eden sn. Cumhurbaşkanı; bu meseleye dair, zamanında yaptığımız uyarılara kulak verseydi, bugün bu ihanetten söz etmeyecekti”

HAKLI ÇIKTIK

Sözlerine devam eden Çelik “Suriye meselesinde Saadet Partisi camiasını insafsızca yaftalayanlar Cuma Namazı kılabilecekleri bir Emevi Camii kalmayınca “Efendim, aslında bu savaş hiç başlamadan ikili görüşmeler vesilesiyle sulh yoluna gidilmeliydi.” demeye başladılar. Yine,  verilen onca tavize rağmen Avrupa Birliği’nden hiçbir netice alamayınca,  Milli Görüş’ün  D-8 projesini hatırlamışlardır. Hâlbuki kırk yıldır hakkı ve hakikati haykıran, daima iyi ve faydalı olanı söyleyen Saadet Partilileri dinleselerdi; bunca pişmanlığı yaşamayacak ve bedel ödemeyecektik ama öyle olmadı. Halkımız da bu gelişmeleri yakından izlemiş ve sürekli yanılanlarla değil; her zaman haklı çıkanlarla yürümesi gerektiğini görmüştür” dedi.

HEMEN MASAYA ALINACAK DİYE BİR ŞEY YOK

Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Partisinin ilimizdeki İl Başkanın belli olmasının ardından İl Başkanları masasına oturup oturamayacağı ilgili yöneltilen soruya yönelik Çelik “Türkiye’de 80 üzerinde parti. Başkanlık sistemi ile birlikte 2 partili bir süreç başlayacak. Biz 7 İl Başkanımızla bir araya geliyoruz. Her kurulan parti hemen masaya alınacak diye bir şey yok. Seçimden sonra bu konu değerlendirilecektir. Ancak diğer arkadaşlarımız bu partinin il başkanı masada oturacak derse ben oyumu bu düşüncem doğrultusunda kullanırım” dedi.

2 MİLYON TL’Yİ BULAN BİR ZİRVE YAPILIYOR

Kartepe Zirvesi ile ilgilide konuşan ve sempozyuma yapılan masraarı israf olarak nitelendiren Çelik “Onlarca problemin yanı sıra, belediyelerdeki israf ve savurganlık da gözlerden kaçmıyor.  Bildiğiniz üzere 15 Temmuz’un konuşulacağı maliyeti 2 Milyon TL’yi bulan bir zirve yapılıyor. “Devlet ticaret yapmaz.” diyerek üretim yapan fabrikaları yok pahasına satan iktidar,” Karatepe Zirvesi” diyerek yapacağı programa halkın parasını saçmasına anlam veremiyoruz. İşçimiz, esnafımız, emeklimiz kendi giderlerini karşılayıp ayakta durmak için sıkıntılar yaşarken, milletin yarasına merhem olmayacak PR programlarla, paramızın çarçur edilmesini esee kınıyoruz” dedi. 

MİLLETİN PARASINI İÇ ETMESİNLER

 Çelik sözlerinin sonunda “Hem AB’den dert yanacaksın, hem de darbenin ortağı olan ve darbe girişimi olduğunu kabul etmeyen Avrupalılardan zırva dinleyeceksin. Savunma sanayi için vergilere %40 zam yaptığını söyleyen hükümet, paramızı zırvalara harcamakla kalmıyor;  15 Temmuz’da tankın, tüfeğin önünde canını ortaya koyan halkımızı da yapacağı programda konuşturmuyor, uzak tutuyor. Yani bu zirvede halkı yok sayıyor. Gerçekten 15 Temmuz’u dinlemek istiyorlarsa, pazara insinler, sokağa çıksınlar ve 15 Temmuz’u bedavaya halktan dinlesinler. Gerçekten program yapmak istiyorlarsa tepelerde değil halkın içinde yapsınlar. Milletin parasını iç etmesinler” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet