YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE’DE AK GENÇLERİN BAŞKANI AYDIN

26.09.2017 Salı - 7:53

Enes Akbal Optik

AK Parti Kartepe Gençlik Kollarında yapılan kongre sonucu Emre Aydın, Başkanlığa seçildi.

Kartepe İlçe Kongresi’ni tamamlayan AK Parti İlçe Teşkilatı, Gençlik Kolları Başkanını seçmek için, Kartepe’de bulunan Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 4.Olağan Gençlik Kongresi’ni gerçekleştirdi. AK Parti Genel Merkez ile yapılan istişareler sonucunda Emre Aydın, Fatih Çelikbilek ve Serkan Gültepe arasından Emre Aydın aday olarak belirlendi ve kongrenin 25 Eylül’de yapılması kararlaştırıldı.

MİLLETVEKİLERİ KATILDI

Kongreye; Kocaeli Milletvekillerinden Sami Çakır, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Zeki Aygün, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman, il ve ilçe yöneticileri ile ilçelerin gençlik kolları başkanları ve AK Partili gençler katıldı.

ADAM GİBİ GELDİK ADAM GİBİ GİDİYORUZ

İlçe Gençlik Kolları mevcut Başkanı Uğur Karpuz,“ Kardeşlerim partimizin en alt kademesinden en üst kademesine kadar verilen tüm görevleri alnımızın akıyla gerçekleştirdik. Bizler günlük planlar içerisine girmedik ve partimizin 2023-2053 hedeeri doğrultusunda gece gece gündüz planlar yaparak bu günlere geldik. Bizler dünde Emre kardeşimiz ile beraberdik. Davamızı her koşulda savunduk, tüm Kartepe gençliği ile beraber yeni başkanımız ve yönetimi, çok daha fedakar çalışmalar yaparak bizim çitamızı daha yükseklere çıkaracaklarına eminiz. Adam gibi geldik adam gibi gidiyoruz kalın sağlıcakla” dedi.

ERDOĞAN’IN YANINDA SİYSET YAPIYORUZ

Daha sonra Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez kürsüden partili gençlere, “Geçen hafta içerisinde ifade etmiştim ama bugün de bu güzelliği yaşatanlara teşekkür ediyorum. Ne mutlu ki böyle bir davada Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında siyaset yapıyoruz. Yeni seçilecek Emre kardeşim ve yönetimine başarılar diliyorum” şeklinde seslendi.

GENÇLİĞİMDE SİYASET YAPAMADIM

Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman da konuşmasında, “Genç yaşta elini memleket meselelerinin altına sokan bu gençliğe bir kez daha teşekkür ediyorum. Ben gençliğimde siyaset yapmayı akıl edemedim ama sizleri görünce gururlanıyorum. Önümüzde zor bir sürece giriyoruz, kol kola çalışarak 2019 seçimlerine siz gençlerin desteği ve enerjisiyle başarıyı elde edeceğiz” diye konuştu.

İLK KONGREMİZİ KARTEPE’DE BAŞLATTIK

 İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Kocaeli Gençlik Kolları olarak ilk kongremizi Kartepe ilçemizde gerçekleştiriyoruz vira bismillah diyoruz. Kartepe Gençlik Kolları’nda görev almak için başvuru yapan, Kartepe gençliğine teşekkür ederim. Kartepe’nin 32 mahallesinde karış karış gezeceğiz ve davamızı anlatacağız. Bugün burada yeni seçilecek başkanımıza ve yönetimine görevi aldığından beri yanımızda olan Genel Merkez Başkanımıza, il ve ilçe yöneticilerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

SIRDAN BİR PARTİ DEĞİLİZ

AK Parti Milletvekilleri adına konuşan Cemil Yaman, “Biz sıradan bir parti değiliz ve dava hareketiyiz. Attığımız her adımın yeryüzü mazlumlarına umut olduğu biliyoruz. Bunun farkındayız. Biz dünyanın en fedakar ve cefakar dünya liderinin dava arkadaşlarıyız. Görevi devreden arkadaşımız, görevini devrederken gurur duyarak teşekkür etti, bizim davamız böyle bir dava işte. Yeğse düşmeyin ve dün olduğu gibi bugün ve bugün olacağı gibi yarın kapı kapı çalışacağız 2019 seçimi çok çok önemli bunun için çalışacağız” sözlerini kullandı.

SLOGANLAR NARALAR ATAN GENÇLİK İSTEMEDİK

Yoğun temposundan dolayı salona sonradan gelen İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Gençlik Kolları kongresine gelince insan gençleşiyor. İnanın yıllar öncesinde büyüklerimiz bize siyasetten uzak durmamızı söylerdi. Beni kendi akrabalarımdan bir kaçı çevirip siyasete bulaşma gibi telkinlerde bulunuyorlardı ama gençlik yıllarımda Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde güzel temeller atarak bu günlere geldik. Gençlik kollarından bir şey istiyorum, biz gençleri slogan atsınlar, naralar atsınlar diye istemedik. Bizim gençlerimiz bu günden itibaren 2019 seçimlerine çalışarak başarıya ulaşacaklar” sözlerini kullandı.

EMPERYALİSTLER KISKANIYOR

En son konuşma yapmak üzere Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş kürsüye davet edildi. Ecertaş, “Kocaeli’de bu gençliği heyecanlı tutan Emre Kahraman’a teşekkür ederim. Dünya üzerinde, çoğu siyasi organizasyonların pek çoğu, kendi ana organlarında yapamadıkları düzeni ve disiplini, kongre heyecanını, Türkiye’nin her yerinde gençlik olarak yapabiliyoruz. Büyük bir geleneğin örneklerine ve geniş bir tarihe sahibiz. Malazgirt’te olacağız, Söğüt’te olacağız, Çanakkale’de olacağız tarihimizin oluşturulduğu her yerde olacağız. Bizi, İngilizler, Amerikalılar ve diğer emperyalist devletler kıskanıyorlar, bu yaptıklarımızdan ötürü rahatsız olacaklar” ifadelerine yer verdi.

İLÇE YÖNETİM KURULU ASİL ÜYE ADAYLARI

Emre Aydın Ahmet Topal Barış Mut Bayram Yeşildal Bekir Enes Arslan Cemile Canevi Emrah Hoşoğlu Emrullah Küçük Fatih Çelikbilek Furkan Erkan Furkan Turoğlu Hacer Karabela Hakan Akbaş Hakan Engin Hasan Bayrak Hami Polat Mehmet Akif Tanrıverdi Mert Koca Merve Uyar Necmettin Altunbaş Nurullah Onat Oktay Kamil Saraç Serkan Gültepe Tunç Yılmaz Üzeyir Biçer

YEDEK ÜYER ADAYLARI

Merve Yiğit Erhan Hoca Oğlu Cihan Yıldırım Kübra Sancak Gürkan Yiş Hüseyin Aslan Emre Küçük Erkan Oktan Eren Aktoprak Şaban Aydınlı Banu Satır Mücahit Danışman Hayati Mert Sevim

  

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet