YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE’DE AŞURE ETKİNLİĞİ

24.09.2018 Pazartesi - 13:44

Enes Akbal Optik

Kartepe Belediyesi Kadınlar Kulübü Muharrem Ayı Münasebetiyle düzenlediği III’ncü Aşure etkinliği geniş katılımla gerçekleşti.

 

Muharrem Ayı münasebetiyle Kartepe Belediyesi, Kadınlar Kulübü Ataşehir Kadın Spor Merkezi ve KAR-MEK üyeleri III’ncü Aşure Etkinliği düzenledi. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’de konuk olduğu programa belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve mahalle sakinleri de katıldı. Bolluk ve bereketin simgesi olan Muharrem ayında önem arz eden aşure dağıtımı yapıldıktan sonra, Mevlüt okutularak dualar edildi.

 

GEREKEN DEĞER VERİLİYOR

Sosyal belediyeciliğin örnek projelerini hayata geçirdiklerini belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Muharrem Ayı inancımız gereği çok önemlidir. Allah edilen duaları, ibadetleri kabul etsin. Bizleri bir yapan bütünlüğümüzü sağlayan günlerimiz vardır. Bu bizlerin kültür zenginliğidir. Şehitlerimiz ve gazilerimizin bizlere emaneti olan ülkemizde yaşıyoruz. Kültürümüzü gelecek olan nesillerimize anlatmamız çok önemlidir. Bu yönde kadınlarımıza gereken destek verilmektedir” dedi.

 

TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE

“Yaptığımız projelerin kabul görmesi sizlerin takdiriyle olmaktadır” diyen Başkan Üzülmez “Kadınlara yönelik yaptığımız hizmetlerden memnuniyet oranı Türkiye ortalamasından da üzerindedir. Kadınlarımıza bundan dolayı teşekkür ediyorum. Marifet iltifata tabidir. Yaptığımız işin kabul görmesi bizleri sevindirmektedir. Devletimizin sıcaklığını belediyemiz nezlinde hissettirmeye gayret ediyoruz. Gençlerimizden, kadınlarımıza kadar, büyüklerimize, engellilerimize gereken desteği en iyi şekilde vermeye çalışıyoruz. Asli görevlerimizi yerine getirmeye devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

HOŞ BİR SEDA BIRAKMAK İÇİN

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın belediye başkanlığı dönemi bizlere rehber olmaktadır” diyen Başkan Üzülmez “Kartepe’de kadın olmanın ayrıcalığını göstermiş durumdayız. Memnuniyetin devam etmesini diliyorum. Hizmet yoluna gök kubbede hoş bir seda bırakmak için çıktık. Bu yönde elimizden geleni yaptık yapmaya devam ediyoruz. Kadınlarımızın bizlere destek vermesi bizlerin çalışma aşkını arttırmaktadır” şeklinde konuştu. 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet