YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE’DE ÇALIŞTAY SEZONU

18.05.2018 Cuma - 14:20

Enes Akbal Optik

Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi’nin düzenlediği ‘Demokrasi Yolunda Gençlerle Başbaşa’ öğrenci çalıştayı başarıyla gerçekleştirildi.

 

Bu yıl 1.sini düzenlenen Kartepe Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi “Ali Fuat Başgil Demokrasi Yolunda Gençlerle Başbaşa” liselerarası öğrenci çalıştayında Eğitim, Hukuk, Tarih ve Türkçe Atölyelerinde “Gençlik, Anayasa, Demokrasi ve Dil” konularında yapılan çalışmalar çalıştayın konusunu oluşturdu.

 

DEMOKRATİK BİLİNCİ GELİŞTİRMEK

Öğrencileri yaşadıkları dönemin olaylarını analiz ederken toplumun geçmişinden gelen birikimlerinden faydalanmasını sağlayarak demokratik bilinci geliştirmek. Geçmişine ve ülkesine sahip çıkan bir nesil bilinci oluşturmak amacıyla düzenlenen çalıştayda yaklaşık altı aylık bir çalışma neticesinde 12 ilçeden tüm Fen Liseleri ve Sosyal Bilimler Liselerinin tamamı ile birlikte 14 okulun katılımıyla gerçekleştirilen çalıştaya akademi çevreleri de önemli katılım sağladı.

 

GENİŞ KATILIM OLDU

Kartepe Park Otel’de gerçekleştirilen çalıştayın açılış programına Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, Abdullah Yılmaz, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Kocaeli Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi’nden akademisyenler, Kocaeli genelindeki okulların yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

OKULLAR KATILDI

Düzenlenen seminere Kocaeli Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi, Çayırova 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi, Darıca Fen Lisesi, Gebze Anadolu Lisesi, Gebze Kanuni Sosyal Bilimler Lisesi, Gebze Yücel Boru Fen Lisesi, Gölcük Fen Lisesi, İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız İmam Hatip Lisesi, İzmit Muammer Dereli Fen Lisesi, İzmit Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Lisesi, İzmit Şehit Özcan Kan Fen Lisesi, Kocaeli Anadolu Lisesi, Kocaeli Fen Lisesi, Körfez Fen Lisesi ve İzmit Atılım Anadolu Lisesi’nden öğrenciler katıldı. 

SAADET’İN ADAYLARI ANKARA’DA

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet