YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE’DE MARKET DENETİMLERİ SIKLAŞTI

03.10.2018 Çarşamba - 10:53

Enes Akbal Optik

KARTEPE’DE MARKET DENETİMLERİ SIKLAŞTI

Kar tepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçede gıda işi ile uğraşan işletmelere yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Kar tepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde gıda işi ile uğraşan işletmelere yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Market denetiminde etiket kontrolü, son kullanma tarihleri, tezgah ve kasada fiyatların tutarlığını, işyeri açma ruhsatı ve çalışma ruhsatı gibi konularda denetim ve kontroller yapıldı.

 

UYGUNSUZLUKLARA TAVİZ VERMİYORUZ

 

Gıda maddelerinin tüketicilere ulaşmasında satış yapan esnafın uyması gereken kurallar olduğunu hatırlatan Kar tepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Öz bayraklı “Bu kapsamda marketlerde satışa sunulan ürünlerin son kullanma tarihleri ve etiketleri denetlenmektedir. İlçemizde faaliyet gösteren market, bakkal ve süpermarket statüsündeki işyerlerine yönelik denetim ve kontrollerimizi Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilgili müdürlüklerle birlikte belirlenen sıklıkla gerçekleştirmekteyiz. Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit edecek üretim ve gıda satışı yapılmamasını sağlamaktayız. Bu konuda esnafımızın gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz. Halkımızın sağlığını tehdit eden işyerlerine kesinlikle taviz verilmeyecektir”
açıklamasında bulundu.

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet