YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE’DE PARK SAYISI ARTIYOR

05.10.2018 Cuma - 9:35

Enes Akbal Optik

KARTEPE’DE PARK SAYISI ARTIYOR

Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde park çalışmalarına devam ediyor. Belediye ekipleri tarafından yapımı tamamlanan Uzun çiftlik Hasan Paşa Zinde Sokak ve İbrik dere Hacı Hafız Caddesi Parkları tamamlanarak hizmete
sunuldu.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez in göreve gelmesiyle Kartepe genelinde park sayılarında Türkiye ve dünya rekoru kırıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde mevcut parkların bakımına devam ederken, yeni parkların yapımını birer birer tamamlıyor. Başkan Üzülmez “Park sayımız her geçen gün artmaktadır. Hemşehrilerimizin daha kaliteli zaman geçirmeleri için parklarımızı en iyi şekilde kullanıma hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

BİTEN PARKLAR HİZMETE SUNULUYOR

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde yapımı tamamlanan parkları Kartepelilerin
hizmetine sunuyor. Belediye ekipleri Arslanbey Başaran Çocuk Parkı’nın sert zeminleri bitirilirken, çitleri çekildi. Ata evler Selin Park, Sarı meşe Şenlik Sokak Parkı’nın çitleri çekilirken oyunlarının montajı yapıldı. Maşukiye Çiftlik Park, Köseköy Vadi Park, Uzuntarla 342. Sokak Parkı ve Suadiye Hafız Yusuf Parkı’nda çalışmalara devam ediliyor. Uzunçiftlik Hasan Paşa Zinde Sokak ve İbrikdere Hacı Hafız Caddesi Parkları tamamlanarak hizmete sunuldu.

 

KENDİ ÖLÇEĞİNDE EN ÇOK PARK

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepemiz de son 4.5 yılda Türkiye hatta dünya ortalamasının üzerinde parkı hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. İlçe sınırlarımız içerisinde imar durumu müsait olan heryere park yapılmaktadır. Hemşehrilerimizin zamanlarını en iyi şekilde geçirecekleri parklarımız bütün ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanıyor. Çocuklarımıza güvenli oyun gruplarından, spor sahaları ve dinlenme yerlerine kadar her şey en ince ayrıntısına kadar dikkat edilerek yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet