YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KARTEPE’Lİ ÇOCUKLARDAN BÜYÜKLERİNE ZİYARET

18.10.2017 Çarşamba - 10:36

Enes Akbal Optik

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü kapsamında toplumun hafızası olan değerli büyükleri, Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü Ekim ayında kutlanan Dünya Yaşlılar Günü’nde yalnız bırakmadı.

 

BÜYÜKLERİNİ ZİYARET ETTİLER

Geçmiş ile bugün arasında köprü oluşturan, kültürün ve değerlerin yarınlara taşınmasını sağlayan yaşlılar, çocuklar için en kıymetli hazinelerdir. Bu bağlamda, Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü ve Kartepe Belediyesi Alo Evlat ekibi, birlikte Kartepeli yaşlı çiftleri ziyaret ederek, onların her daim yanında olduğunu gösterdi. Emekevler Mahallesi’nde Hüsmen-Sebile Altınkaya, Derbent Mahallesi’nde Sevim Tezal ile Zühre-Mehmet Çakır ve Maşukiye Mahallesi’nde Kezban-Mehmet Ali Göksel ikamet eden yaşlı çiftler, Mevlana Bilgi Evi ve Piri Reis Bilgi Evi öğrencilerinin ziyareti karşısında büyük sürpriz yaşadı.

DUYGU DOLU ANLAR

Ziyarette, yaşlıları bir gün değil her gün hatırlamak gerektiğine dikkat çekildi. Güler yüzle ve şefkatle çocukları karşılayan kıymetli büyükler, öğrencilerin hediyeleri karşısında duygulanarak gözyaşlarını tutamadı. Yaşlı çiftler çocuklarla sohbet ederek, onlara bol bol öğütlerde bulundular. Çocuklar ve kıymetli yaşlılar, böylesi anlamlı ve özel bir etkinliğin yapılmasına imkân sağlayan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e sonsuz teşekkürlerini ilettiler.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet