YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KATIRCIOĞLU ÖNCÜPINAR SINIR KARAKOLUNDA

22.01.2018 Pazartesi - 15:57

Enes Akbal Optik

Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kilis Öncüpınar 4. Hudut Bölük Komutanlığını ziyaret etti

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kilis Öncüpınar 4. Hudut Bölük Komutanlığını ziyaret etti. Ziyarette Kilis Milletvekili M. Hilmi Dülger ve AK Parti İl Başkanı İzzet Toprak eşlik etti. Katırcıoğlu, Karakol ziyaretinde sınır hattını gözetleyerek, Afrin Operasyonu hakkında bilgi aldı.

‘KARDEŞ BÖLGE HALKINI BASKIDAN KURTARIYORUZ’

Katırcıoğlu, Öncüpınar 4. Hudut Bölük Komutanlığını ziyaretinde yaptığı açıklamada; “Afrin Operasyonu, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi‟nin (BMGK) terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51‟inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkımızı kullanarak, 20 Ocak 2018 saat 17:00’dan itibaren başlamıştır. Amacımız PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ‟a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak, barışı tesis etmek” dedi.

‘DURMAK YOK’

Katırcıoğlu Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili olarak, “Harekâtın başlangıcında 7 bölgede tespit edilen PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütüne ait sığınak barınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan 108 hedef Hava Kuvvetlerimiz tarafından imha edilmiştir. Harekâta katılan 72 uçak müteakip görevlere hazırlık için emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Bugün’de Kara harekatı devam ediyor, durmak yok.” şeklinde konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet