YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KIRGIZ HASTAYA BAŞARILI KALP OPERASYONU

23.11.2017 Perşembe - 20:12

Enes Akbal Optik

Konak Hastanesi İzmit Kalp Damar Cerrahları Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak ve Op. Dr. Ergül Öğredik,Kırgızistan’dan gelen ve yüksek risk taşıyan İlshat ISMAILOV isimli hastaya başarılı bir bypass ameliyatı yaptı.ISMAILOV sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

 

Kırgızistan’ da yaşayan ve ülkesinde tıbbi tedavi gören ve kalp krizi geçirerek Konak Hastanesi’ ne operasyon olmak için başvuran 38 yaşındaki İslhat ISMAILOV  ,Konak Hastanesi’ nde geçirdiği başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.Konak Hastanesi , yüksek riskli bir kalp operasyonuna daha imza atarak farkını gösterdi

 

Hastanın sağlık yolculuğu konusunda görüş veren Konak Hastanesi İzmit Kalp Damar Cerrahı Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak şunları söyledi:

 

“Kırgızistan’ da kalp krizi geçirdiği söylenerek ameliyat olması gerektiği belirtilen hasta ileri tetkik ve tedavi amaçlı hastanemize yatırıldı. Hastanemizde yapılan koroner anjıografisinde bir damarının tamamen tıkalı olduğu bir diğerinde de % 90  darlık olduğu görüldü.

Hastamız 08.11.2017 tarihinde kalp damar cerrahisi ekibimiz tarafından ameliyata alındı, iki damar koroner bypass cerrahisi uygulandı. Ameliyat sırasında ve sonrası takibinde herhangi bir sorun yaşanmadı . Misafirimiz şifa ile taburcu edilerek ülkesine uğurlandı.

 

Konak Hastanesi Tıbbi Direktör’ ü Uzm. Dr. Özlem Bilgin yaptığı açıklamada ;

 

’’ Ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin kalitesi hakkında Doğu ve Ortadoğu ülkeleri kadar, Avrupa ülkeleride farkında. İngiltere dahil birçok Avrupa ülkesinden gelen, ülkemizden sağlık hizmeti almak isteyen hasta mevcut. Konak Hastanesi olarak başta Kalp Damar Cerrahisi olmak üzere Tüp Bebek Uygulamaları dahil yurt dışından gelen hastalara hizmet vermek için yeterli tıbbi ve organizasyonel donanıma sahibiz.

Sağlık Bakanlığının desteği ile de sağlık turizmi konusunda  daha çok yol katedeceğimize inanıyoruz.

Hastamızın , bypass cerrahisini  gerçekleştirerek  sağlıklı bir şekilde ülkesine uğurlamaktan dolayı mutluyuz .’’ dedi.

 

Özel Konak Hastaneleri Hakkında

 

1995 yılında İzmit’te kurulan Konak Sağlık Grubu, sahip olduğu seçkin kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veren A Sınıfı bir hastanedir. Yatırımlarını günden güne genişleten Konak Sağlık Grubu 2013 yılında bünyesine kattığı Gebze Tıp Merkezi’ni 2015 yılında A Sınıf hastane olarak hizmete aldı. 2014 yılında hizmete giren Gölcük Aile Konak Hastanesi ile yatırımlarına devam eden Konak Sağlık Grubu, aynı yıl Adapazarı’nda bünyesine kattığı Konak Tıp Merkezi’ni ise 2016 yılında yaptığı yatırım ile açarak Bölgesinde fark yaratmıştır.

 

Bina yatırımlarının yanı sıra hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi altyapısı, teknolojisi ve hizmet kalitesi ile yenilikler getiren Konak Sağlık Gurubu 128 Kesit BT Koroner (Sanal) Anjiyo ve Kolon Hidroterapi gibi hizmetleri de verebilmektedir. 15000 m2 kapalı alana sahip Konak Hastanesi, 2015 mart ayında hizmete giren Kocaeli’nin ilk özel Tüp Bebek Ünitesi ile sağlığın daima yanında olmaya devam ediyor.

 

 

Ayrıntılı Bilgi İçin, Hazan Yağcıoğlu Taştaner- htastaner@konakhastanesi.com.tr

0(530) 498 61 33- 444 95 95-1930

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet