YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KOBİKOM BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

17.01.2018 Çarşamba - 13:52

Enes Akbal Optik

2009 yılında Bursa’da kurulan ve kısa zaman içerisinde Türkiye’nin her yerine ulaşan KobiKom Telekomünikasyon Firması’nın Genel Koordinatörü Orhan Kirman ile Kocaeli’de faaliyete başlayan KobiKom’un kuruluşundan itibaren bugüne kadar ki dönemini konuştuk, geleceğe yönelik hedeflerini öğrendik

İrem DEMİR

Kendinizden bahseder misiniz?

1982 yılı Azerbaycan doğumluyum. Bakü Üniversitesi Turizm Otecilik bölümünden mezun oldum. Daha sonra 2006-2007 yılları arasında Türkiye’ye gelerek bu sektörle tanıştım.

 

KobiKom hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz? 

Firmamızı 2009 yılında Bursa’da kurduk. Bursa merkezli ilk ve tek Opetatör firması olma özelliği taşıyor. Firmamız 2009 Yılında BTK’dan almış olduğu STH (Sabit Telefon Hizmeti) İSS (İnternet Servis Sağlayıcı), SMŞH ( Sanal Mobil Şebeke Hizmeti) ve AİH (Altyapı İşletmeciliği Hizmeti) lisansları ile işletmelere %80’lere varan daha uygun maliyetlerle tümleşik iletişim hizmetleri sağlayan Operatördür.

 

KobiKom’un vermiş olduğu hizmetlerinden bahsedebilir misiniz? Bu hizmetlerden kimler faydalanıyor?

Ağırlıklı olarak Kurumsal firmalara yeni nesil haberleşme teknolojileri ve kendi altyapısı üzerinden Sabit telefon hizmeti, 0850 Numara tahsisi, İnternet Hizmeti, Toplu SMS Hizmeti vermenin yanı sıra, katma değerli hizmetler olarak da Bulut IP Santral, Çağrı Merkezi Yazılım Çözümleri, sağlamaktayız. Sunmuş olduğumuz hizmetler ile İşletmelerin iletişim ihtiyaçlarını tek noktada birleştiriyor ve rekabetçi tarifeler ile  aylık iletişim maliyetlerinde ortalama %45 ile %80 oranında tasarruf etmelerini sağlıyoruz.

 

Bu yola çıkarken hedefiniz neydi?

Müşterilerimize daha avantajlı tarifeler sunmak. Sektörümüzün serbestleştirilmesi için böyle bir özelleştirme yapıldı. Yüzde 70, yüzde 80 şehiriçi, şehirlerarası, uluslarası olarak mevcut tarifelere göre daha uygun. Geleneksel operatör firmalarına nazaran kendi numara bloklarına sahip. Numara taşıma sistemine kayıtlı 30 operatörden biri.

 

Bayileşme oranınızı arttırmak istiyor musunuz?

Şu an Türkiye genelinde yaklaşık 180 bayiimiz var. Önümüzdeki yıl bayii sayımızı arttırmak isitiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor .Kocaeli’de bizden hizmet alan kurumsal firmalarımız mevcut. Kobikom’dan hizmet almak isteyen tüm kurumsal firmalar www.kobikom.com.tr den yada Kocaeli bölge sorumlumuz Bülent Kaya’dan iletişim: 08504662930 bizlere ulaşabilirler

 

Telekominikasyon alanında fark yaratacak projeleriniz var mı?

Ulusal bir firmayız.  Şu anda internet servis sağlayıcısı ve sanal mobil şebeke lisansımız var. 2018 yılı sonu 2019 yılı başında sanal mobil telefon hizmetleri sunmaya başlayacağız.

 

KobiKom’u diğer Operatör firmalarından ayıran ne?

Günümüzde işletmelerin çoğu 30 yıl önceki bakır kablo üzerinden sabit telefon hizmeti almaktadır. Bu yöntem günümüzün iletişim ihtiyaçlarını karşılamamasının yanı sıra bakım, onarım, donanım maliyetlerinden dolayı günümüz şartlarına göre daha pahalı ve kısıtlı özellikler sunan bir haberleşme aracı olmakta. KobiKom Telekomünikasyon sürekli bakım gerektiren ve maliyet oluşturan, bakır kablo üzerinden çalışan telefon hattı ihtiyacını ortadan kaldırarak, internet bağlantısı üzerinden VoIP teknolojisi ile çalışan oldukça gelişmiş özelliklere sahip ve ihtiyacınıza göre sonsuz ölçeklendirilebilir yeni nesil sabit telefon hattı altyapısı sunmaktadır.

 

KobiPBX IP Santral’den bahsedebilir misiniz?

KobiPBX IP Santral; sürekli bakım gerektiren, maliyet oluşturan ve 30 yıl önceki bakır kablo teknolojisi ile çalışan telefon hattı ihtiyacını ortadan kaldırarak, internet bağlantısı üzerinden VoIP teknolojisi ile çalışan oldukça gelişmiş özelliklere sahip yazılım tabanlı yeni nesil IP Santral sistemidir. KobiPBX IP Santral sayesinde fiziksel ve sınırlı analog hat altyapısından kurtularak dâhili ve harici hat altyapınızı yeni nesil haberleşme teknolojisi olan VoIP sistemi ile ek lisans ihtiyacı duymadan ihtiyacınıza göre sonsuz ölçeklendirebilirsiniz. Tek bir  santral üzerinden 1000’lerce dahili aboneyi yada onlarca şubeyi yönetebilir, numara ile eş zamanlı sınırsız sayıda görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet