YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA > Siyaset, Video Galeri > KOCAELİ’DE RÖNTGEN TEKNİSYENLERİ KANSER OLUYOR !

17.11.2017 Cuma 15:50

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, önceki gün mecliste yaptığı konuşmasında Kocaeli’de röntgen teknisyenlerinin sorunlarını meclise taşıdı.

Kocaeli’de fazla mesai yaptıkları sebebiyle kanser hastalığına yakalanan röntgen teknisyenlerinin sorunlarını meclise taşıyan CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, Sağlık Bakanlığı’nın soruşturma başlatması gerektiğini belirtti.

KANUNLARI YOK SAYARAK HASTA EDİYORLAR

Mecliste konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, Kocaeli’nin nüfusunun 2 milyona yakın nüfusuna sadece 148 röntgen teknisyeninin hizmet verdiğini dile getirerek, “Sağlık kuralları bakımından günde azami yedi buçuk saat veya daha az çalışması gereken röntgen teknisyenleri istihdam sağlanmadığı için fazladan otuz ila altmış saat arası mesai yapmak zorunda kalıyor. Tabii, bu yoğun mesai nedeniyle de kanser hastalığıyla karşı karşıya kalıyorlar. İlimizde de teşhisi konmuş bu şekilde çok sayıda kanser hastası arkadaşımız var. İlimizin 151 röntgen teknisyenine daha ihtiyacı varken 2017 personel dağılım cetvelinde belirtilen sayıları tamamlayacak atama Kocaeli’ye yapılmamıştır. Usulsüz uygulamalarla kanunları yok sayarak teknisyenlerin mağdur olmasına sebep olanlar hakkında bir soruşturma başlatılacak mıdır? Kocaeli’nin ihtiyacı olan atama ne zaman yapılacaktır?” açıklamasında bulundu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet