YAĞIZ KEBAP

ANASAYFA l KOCAELİ’NDE UZMAN ERBAŞLAR BÜYÜK SES GETİRDİ

25.09.2017 Pazartesi - 19:43

3269 sayılı Uzman Erbaş Yasasına uygun olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinde geçmişte hizmet vermiş insanların bir araya gelerek oluşturduğu Uzmanlar Sosyal Dayanışma Derneği Kocaeli’nde büyük ses getirdi.

 

Türkiye genelinde yaklaşık 4 bin kişiyi kapsayacak derneğin Kocaeli Temsilciliğini kurmak için de Murat Kıvrak öncülüğünde girişim başlatıldı. Uzmanlar Sosyal Dayanışma Derneği Kocaeli Temsilcisi Murat Kıvrak, bu statüde çalışmış insanların sosyal güvencelerini korumak, devlet kurumlarında iş bulmalarını sağlamak için çalışacaklarını anlattı. Dernek Türkiye’nin 81 ilinde örgütleniyor.

 

4 BİN KİŞİLİK KADRO

 

Uzmanlar Sosyal Dayanışma Derneği’nin kuruluş amaçları ile ilgili bilgiler veren Kocaeli İl Temsilcisi Murat Kıvrık “Derneğimiz uzman er, erbaş, uzman jandarma olarak hizmet vermiş, çeşitli nedenlerle kendi isteği ile ayrılan personel ile şehit ve gazi ailelerinin sosyal, kültürel ihtiyaçlarını karşılamak; yerine getirdikleri meslekleriyle ilgili ortak anılarını yaşatmak ve dayanışmalarını devam ettirmek amacı ile kanun hükümlerine göre kuruldu” dedi. Dernek olarak pek çok siyasetçi ve bürokrat ile bir araya geldiklerini söyleyen Kıvrık, görevlerinden kendi isteği ile ayrılan uzman erbaşların kamuda istihdam edilmelerine yönelik, Adalet Bakanlığı tarafından 4 bin kişilik infaz koruma memurluğu kadrosu açıldığını belirtti.

‘BİRLİK BERABERLİK RUHUNU AŞILAYACAĞIZ’

 

Pek çok kişinin kamu kurumlarına yerleştirilmesine vesile olduklarını dile getiren Murat Kıvrık, “Bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla görev yapan, görevinden ayrılan gazilerimiz ile şehit ailelerimiz için elimizden gelen gayretin fazlasını göstereceğiz. Uzmanlar Sosyal Dayanışma Derneği olarak dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunu aşılamak için devletimizin bize verdiği yetki ve kanun çerçevesinde Türkiye’de 81 il ve şahsım olarak da  göz bebeğimiz olan Kocaeli ve bütün ilçelerimiz de faaliyetlerimizi yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

                                                   

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik