Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KONGREDE VERİLEN MESAJ MİLLİ GÖRÜŞLÜLER GELİYOR

22.10.2017 Pazar - 16:45

Enes Akbal Optik

Saadet Partisi 6. Olağan il kongresi bugün Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Saadet Partisi 6. Olağan il kongresi bugün Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. İl Başkanı Nurettin Çelik  tek aday olarak girdiği kongrede tekrar başkan seçildi. İzmit Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen kongre saat 13:41’de başladı. 600 delegenin oy kullanma hakkına sahip olduğu kongre de 25 il yöneticisi, 5 disiplin kurulu üyesi ve 26 büyük kongre delegesi seçildi. Nurettin Çelik geçtiğimiz mayıs ayında şu anda Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Sinan Ejderoğlu’ndan sonra il başkanlığına getirilmişti. Bugün gerçekleştirilen kongrenin ardından Nurettin Çelik seçilmiş başkan oldu.

GENEL BAŞKAN GELDİ, GENİŞ KATILIM SAĞLANDI

Atatatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yanı sıra Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Necmi Bulut, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak, BBP Eski İl Başkanı Nihat Yıldız, Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol katıldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun salona girişi büyük bir coskuyla karşılandı. Partili gençler ellerindeki bayrakları sallayak genel başkanı selamladı. Karamollaoğlu da salonda tur atarak ve partililere karanfil dağıtarak, partilileri selamladı. Karamollaoğlu salona girdiğinde ise “Bu düzen değişecek” adlı marş çalındı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Kongre öncesi polis ekipleri tarafından yoğun güvenlik önleminin alındığı salonda, katılımcılar X-Ray cihazından geçirildi, çantaları polisler tarafından arandı. Saadet Partisi bayraklarıyla süslenen Atatürk Spor Salonu’na “Sözümüz Var” sloganın yer aldığı afişler asıldı. Asılan afişler içerisinde, “Bırakın Kurtuluş Reçetenizi Milli Görüş Gençliği Yazsın” ifadelerinin yer aldığı pankart ise dikkatleri çekti. Salona, bir diğer yandan Türk Bayrağı, Saadet Partisi bayrağı, Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı Necmettin Erbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun fotoğrafları asıldı.  Genl Başkan salona geldikten sonra listeler açıklandı ardından İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın ardından Saadet Partilililer ‘Mücahit Erbakan’ sloganları attı.

‘BU SALONDA NECMETTİN ERBAKAN’IN GÖZLERİNİ GÖRÜYORUM’

Açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik “İnsalığın büyük bir bunalımda olduğu bugün, istikametini şaşırmadan burada toplanan gönüldaşlarım, sizleri Allah’ın selamıyla selamlıyorum ‘Esselamünaleyküm’. Bizim yetişmemizde ve bu davada katkısı olan Refah Partisi Gebze Başkanı Ömer abimin sözleriyle başladım konuşmama. Sözümüz var diyerek başladık çalışmaya, Allah’a verdiğmiz sözü unutmadan. Millete verdiğimiz eğitim sözü için, eşit hak ve hukuk için. Biz zararlı unsurlara kanmadık, kimseyi kandırmamaya söz verdik. Salonumuzun sağına hanım kardeşlerime baktığımda merhum annemiz Nermin Erbakan’ın zerafetini görüyorum. Salonumun soluna baktığımda merhum başkanımız Necmettin Erbakan’ın gözlerini görüyorum” dedi.

‘MİLLİ GÖRÜŞLÜLER GELİYOR’

Konuşmasına devam eden Çelik “Bu salonda azmi, çalışma aşkını görüyorum. Bu salonda Kocaeli’nin 12 başkanını görüyorum, Kocaeli Büyükşehir Genel Başkanını görüyorum. Bu salonda bakanları, ve ülkeyi yönetecek Temel Karamollaoğlu’nu görüyorum. Buraya boş gelmedik. Önümüzdeki dönem milli görüşteki belediyeleri gerçekleştirmek için burdayız. Kocaeli için 22 Ekim 13.41 milat olacak. 13 demek belediye başkanları demek, 13 milletvekili demek. Bunun  için bütün partililerimizle gece gündüz çalışacağız. Hazır ol Kocaeli ‘Milli Görüşlüler geliyor”. 6. Olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hepinizi Allah’ın selamıyla selamlıyorum; esselamünaleyküm” şeklinde konuştu. Konuşmasının ardından partiye yeni katılanları Çelik tanıttı, Karamollaoğlu ise, yeni katılanlara rozetlerini taktı. Partiye ni katılanlar ise şöyle; Eski Yukarı Hereke Yardımlaşma Derneği Başkanı Cevdet Korgan, Kocaeli Fatih Sultan Mehmet Görme Engelliler Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Gökmen Aydın, BBP eski İl Başkanı Nihat Yıldız ve Tekniker Cüneyt Örgüt.

‘HER BİRİMİZİN TEK ÜLKESİ, HER BİRİMİZİN TEK VATANI VAR’

Nurettin Çelik’ten sonra sözü alan Sinan Ejderoğlu “Yapmış olduğumuz kongre, Allah’ın izniyle Türkiye’de gerekli olan, kaynaşma, birlik ve beraberlik ortamını bize sağlar diye ümit ediyorum. Genl başkanımız son dönemlerde iktidarın ve muhalefetin dikkatini çekecek projelere adım atıyor. Ben kendi dönemimde diğer partilerin il başkanlarıyla beraberdim. Kocaeli’de gösterdik ki bir arada olabiliyormuşuz. Her birimizin tek ülkesi var, tek vatanı var. Her birimizin siyasi görüşü farklı, hepimiz kendi davamızı sonuna kadar savunuruz. Osmanlı Devleti kurulurken Karahanlılar ve diğer beylikler varken, Saadet Partisi de bu ortamda Osmanlı’yı temsil eder. Tüketen değil üreten Türkiye’yi Saadert Partisi meydana getirecek. Bu düşüncelerle bu heyecanla, insanımıza faydalı olmak için söz veriyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere selam ve muhabbetlerimi iletiyorum. Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

‘BUGÜN İNSANLAR ‘SAADET PARTİSİ NE DİYOR?’ DİYE KULAK KABARTMIŞ DURUMDA’

Sinan Ejderoğlu’ndan sonra sözü alan bir diğer Genel başkan yardımcısı Hasan Bitmez “Milli görüşlüler bütün insalığın saadetini temin etme hedefini taşıyoruz. Biz bütün gücümüzle bunun için çalışıyoruz. Gerçekten kolay değil, koşmayı terlemeyi gerektiren bir hedef. Bugün insanlar hangi partiye oy verirse versin Saadet Partisi’nin mesajına kulak kabartmış durumdalar. Kocaeli’de bizler inşallah önümüzdeki dönemde bu çalışmayı gerçekleştircek, 12 ilçe ve 1 büyükşehir belediyesine gelecek, geleceğin milletvekillerini oluşturacak listeyi bugün seçeceğiz.Bu kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

‘BİZİMLE YÜZ YÜZE GELMEYENLER BUGÜN DÜŞÜNMEYE BAŞLADI’

Genel Başkan Temel Karamollaoğlu“Kardeşlerim hepinize teşekkür ediyorum, saygıyla sevgiyle selamlıyorum. 6. Kongrenin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan diliyorum. Diyerek sözlerine başladı.

Karamollaoğlu, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Bu kongrenin iktidara bir adım olmasını temenni ediyorum. Muhterem arkadaşlarım, kongreler fikirlerimizin, düşüncelerimizin gündeme getirildiği, konuşulduğu ‘bu gidişat nasıl değiştirilir?’in konuşulduğu ortamlar oluyorlar. İl başkanlığımız 13.41 ile biz 13 başkanlığa talibiz demek istemişler. Güzel bir hedef. İnşallah bir gün gerçekleşir bu hedef. Biz bu düzen böyle gitmez diye bu düzen değişmeli diyoruz. Teşkilatımız toplumun her kesimine söz vermiş. Bundan dolayı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Olaylara yaklaşırken üst perdeden bakmayı beceremiyorum. İstişare ediyoruz, uzmanlarla konuşuyoruz. Bundan dolayı da Başkanlık sistemi için ‘hayır’ dedik. Bunu dememizin nedeni herkesi düşünmeye davet etmemizdir. Cenab-ı Hakka şükür ediyorum. Bizimle yüz yüze gelmeyenler, bugün düşünmeye başladı. Düşüneceğiz, akıl yürüteceğiz. Doğruyu bulduğumuz anda da bunun peşinden gideceğiz” şeklinde konuştu. Konuşma sırasında partililer ‘Milli Görüş Aşkına Herkes Ayağa’sloganı attı, ayağa kalktı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet