Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KOÜ’NÜN YÜKSELEN DEĞERİ; AJANS WOOX

13.03.2018 Salı - 17:33

Enes Akbal Optik

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nihal Paşalı Taşoğlu’nun öncülüğünde kurulan Ajans Woox’u ajansın Genel Koordinatörü Taha Güven ile konuştuk

İREM DEMİR

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nihal Paşalı Taşoğlu’nun öncülüğünde kurulan Ajans Woox’u ajansın Genel Koordinatörü Taha Güven ile konuştuk. Taşoğlu’nun çalışmalarıyla 2017-2018 eğitim-öğretim yılında hayata geçirilen Ajans Woox, KOÜHA’dan sonra fakültenin ikinci ajansı olma özelliğini taşıyor. Ajans Woox yapı olarak ise fakültenin ilkleri arasına giriyor. Halkla İlişkiler çalışmaları ve reklamcılık olarak iki alana odaklanan Ajans Woox öğrencilere çok da uzağa gitmeden staj imkanı sunarken yapılan işlerle orantılı olarak maddi bir kapı da açıyor. Kocaeli’deki kuruluşlarla çalışan Ajans Woox kurulumunun üstünden 7 ay geçmesine karşın adından söz ettirmeye başladı bile.

ÖZVERİYLE ÇALIŞAN BİR EKİP

Öğrencilerin gelişimine katkı sunan hem de yaptığı profesyonel çalışmalarla kuruluşların çalışmalarına destek olan Ajans Woox Kocaeli’de farklı bir çalışmaya imza atıyor. Bizce hem öğrencilere destek olma açısından hem de halkla ilişkiler ve reklamcılık alanındaki işlerinizi özveriyle ve severek yapan bir ekiple çalışmanız açısından tercihleriniz arasına yazmalısınız. Yazımızın başında bu kadar anlattığımız Ajans Woox’u bir de ajansın içinden birinden yani Ajans Woox Genel Koordinatörü Taha Güven’den duyalım.

KOÜ İletişim Fakültesi Reklamcılık 3’üncü sınıf öğrencisi ve Ajans Woox Genel Koordinatörü Taha Güven ile Ajans Woox’u konuştuk:

“Ajansımız 2017-2018 eğitim-öğretim yılı itibariyle kuruldu. Ajansımızın kurucusu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nihal Paşalı Taşoğlu. Bizlerde Nihal hocayla beraber bu faaliyeti yürütüyoruz. Öncelikli hedefimiz gönüllü çalışma. İletişim Fakültesi’nde bulunan Yüksek Lisans sınıfında faaliyetlerimizi yürütüyoruz.

FATURA BAZLI ÇALIŞIYORUZ

Biz ajans olarak şunu düşündük; hem öğrencilere staj imkanı olsun hem kendi işlerini kendileri yapsınlar hem de yaptıkları ödevleri özel kuruluşlara, müşterilerine sunabilsinler. Bu sayede iş alıp kazanç elde etsinler istedik. Biz burada iş yapıyoruz. Yaptığımız ürünler, hizmetler beğenildiği taktirde satıyoruz. Bir nebze ticaret yapıyoruz da diyebiliriz. KOÜHA’dan farklı olarak bir haber ajansı niteliği taşımıyor. Tam aksine dışarıda fatura bazlı satış yapıyoruz.

SENDİKALI KADINLARA ŞAL GÖNDERDİK

Kocaeli’de yakın zamanda Birleşik Metal-İş Sendikası’yla çalıştık. 8 Mart Kadınlar Günü için 2200 adet şal hazırlayıp sendikalı kadınlara gönderdik. En büyük işimiz bu oldu. Günün anlam ve öneminden dolayı da bu işi çok severek yaptık. Bunun yanında yeni kurulan işletmelerin tanıtımlarını, broşürlerini, kartvizitlerini, tanıtım filmlerini yapıyoruz. Şu an anlaşmak üzere olduğumuz birkaç kuruluşla görüşme halindeyiz.

TAM HİZMET AJANS

Biz buraya sadece halkla ilişkiler hizmeti veren bir ajans dersek kısaltmış oluruz. 360 derece hizmet veren bir ajansız. Reklam, halkla ilişkiler ve piar, baskı hizmeti, promosyon ürünlerinin yapımı gibi hizmetler veriyoruz. Tam hizmet ajans desek yerinde bir tabir olur.

HER ÖĞRENCİYE KAPIMIZ AÇIK

Önceliğimiz İletişim Fakültesi öğrencileri ama bir sınırımız yok bu konuda. Bizimle çalışmak isteyen herkese kapımız açık. Şu an 20-25 kadar öğrenci çalışıyor bu ajansta.

İLEF’18 GELİYOR

İletişim Fakültesi ailesi olarak İlef’18’i gerçekleştireceğiz bu sene. Güzel aktiviteler hazırladık. Konuklarımız Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde arkadaşlarımızla birlikte olacaklar. 3 yarışma hazırladık İlef’18 için. Bunlardan biri ses yarışması. 24 ve 26 Nisan’dan Baki Komsuoğlu’nda olacağız. 25 Nisan’da ise Hayal Kahvesi’nde olacağız. Ses yarışmasında ön elemede 20 arkadaşımız finale kalacak. Finale kalan arkadaşlarımız Hayal Kahvesi’nde konser verecekler. Reklam ve fotoğraf yarışmalarımız da olacak. Yarışmalara Ajans Woox’un sosyal medya hesaplarından katılım koşullarına bakarak, ilgilenen arkadaşlarımız başvurabilirler.

RENKLİ İŞLERE İMZA ATIYORUZ

Biz ajans olarak tüm öğrencilerimizi kendilerini geliştirebilecekleri bu ajansa bekliyoruz. Yeni kurulmamıza karşı renkli işlere imza atıyoruz. Kocaeli halkının da aynı duyarlılıkla bizi desteklerini göstereceklerine inanıyoruz” dedi.

AJANS WOOX İLETİŞİM BİLGİLERİ:

0544 667 71 78

www.facebook.com/ajanswoox

www.instagram.com/ajanswoox

www.twitter.com/ajanswoox

Etiketler:,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet