YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KÜÇÜKKAYA TÜZÜK ÇALIŞMALARINI BAŞLATIYOR

20.02.2018 Salı - 10:27

Enes Akbal Optik

CHP İzmit İlçe Örgütü, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine 9-10 Mart’ta yapılması planlanan Tüzük Kurultayı için çalışmalarına başlattı

Olağan Kurultay sonrası CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine 9-10 Mart tarihlerinde Tüzük Kurultayı düzenlenecek. Kurultay öncesi ise CHP İzmit İlçe Örgütü de bir çalışma grubu oluşturarak taslak bir metin hazırlamak amacıyla çalışmalarına başladı. İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, haftalık basın toplantısında çalışma grubu ile bir araya geldi. Mehmet Nazım Gençtürk koordinatörlüğünde çalışmalarına başlayan grup, öncelikle taslak metni tartıştı. Toplantıda gündeme ilişkin de açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Küçükkaya, basın mensuplarının sorusu üzerine Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın “Kocaeli’de yine 13-0 yapacağız” sözlerini, “İlimizin bakanı referandum öncesi de 13-0 olur demişti ama yanılmıştı. His performansı düşüyor. Birçok ilçede AKP’yi büyük sürprizler bekliyor. Ona bir hemşeri kıyağı yaparak beklediğinin olmayacağını söylüyorum” şeklinde yanıtladı.

ÇALIŞMA GRUBU AÇIKLANDI

9-10 Mart tarihlerinde yapılacak olan Tüzük Kurultayı öncesi bir taslak metin ortaya çıkaracak olan çalışma grubunun koordinatörlüğünü Mehmet Nazım Gençtürk üstlendi. Gençtürk’ün yanı sıra grupta Bekir Yurdagül, Rıdvan Alkan, Fikret Toker, Keramettin Gençtürk, Mustafa Okçu, Osman İlhan Cebeci, Veli Beyaztaş, Başar Değer, Bülent Karagöz, Remzi Özkan ve Dilşad Hasret Haczeyni yer aldı. Grupta yer alan isimler, daha sonra oluşturdukları taslak metnini il binasında üyelerle birlikte tartışacak.

‘ORTAK AKILLA YAPILMAYAN FAALİYETLER FAYTDALI OLMAZ’

Tüzük Kurultayı ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “CHP martın ilk haftası Tüzük Kurultayı’na gidiyor. CHP’de sosyal demokrat partilerde olduğu gibi çoğulculuk önemli. Tüzük kurultayının, şekillendirilmesi için kurultayla ilgili ortak akıl için toplantı düzenledik. Davet edilen isimler tüzük çalışmasının içinde olmuş isimler. Siyasetin bu sürecini bilen insanlar. Nazım Gençtürk ve Osman abinin çalışmaları ile bu süreç devam edecek. Tüzük çalışmasının içinde yer alanlar tüzüğün en kısa sürede daha demokratikleşmesi ve geriye gitmemesi için talepleri dile getirecekler. İl binamızda üyelerimizle taslak çalışma ile ilgili bir çalışma yapılacak. CHP’de ortak akılla yapılmayan hareketler faydalı olmaz” şeklinde konuştu.

‘DEVLET TÖRENİ GİBİ YÖNETİLİYOR’

Ardından kent ve ülke gündemini ele alan Küçükkaya, “AKP’nin il kongresi ile pazar günü. Yine sıkıntı çekeceğiz. Hem Başbakan hem Cumhurbaşkanı geldiğinde hep sıkıntı ile karşılaştık. Sıradan vatandaşların bazı soruları var. İzmit’te ilginç pankartlar dolaşıyor. Bütün köprülere devletin resmi törenine geliyor gibi pankartlar asmışlar. AKP’nin kadın ve gençlik kolları da dahil olmak üzere tüm süreci AKP kongresi gibi değil, devlet töreni gibi yönetiliyor. Hz. Ömer adaletinden geldiklerini söylemelerine rağmen devletin tüm imkanlarını kullanıyorlar. AKP kongresi yazmaktan çekiniyorlar sanırım. Cumhurbaşkanımız Fethullah Gülen tarafından kandırıldıktan sonra kendini Atatürkçü görüyordu, ama Kadir Mısırlıoğlu gibi bir insanın elini tutması talihsiz bir fotoğraftı. Yine Cumhurbaşkanımız Deniz Yücel gibi bir PKK’lının Merkel tarafından serbest bırakılmasını sağladı” ifadelerine yer verdi.

‘BAKANIMIZA BENDEN HEMŞERİ KIYAĞI’

Devamında İlçe Başkanı Küçükkaya, basın mensuplarının sorusu üzerine Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın “Kocaeli’de yine 13-0 yapacağız” sözlerini, “İlimizin bakanı referandum öncesi de 13-0 olur demişti ama yanılmıştı. His performansı düşüyor. Bence yine yanılacak. Birçok ilçede AKP’yi büyük sürprizler bekliyor. Ona bir hemşeri kıyağı yaparak beklediğinin olmayacağını söylüyorum” şeklinde yanıtladı.

EĞİTİM KOMİSYONU OLUŞTURULDU

Kongrelerin tamamlanması ile birlikte parti için komitelerini oluşturan CHP İzmit İlçe Örgütü’nde dün gerçekleştirilen toplantının ardından Eğitim Komisyonu göreve başladı. Eğitim Sekreteri Osman İlhan Cebeci koordinesinde çalışacak olan grupta, Başar Değer, Çelik Özdamar, Orhan Dursun, Cihan Günel Şişman, Erdal Satı ve Hamdi Çakır yer alıyor.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet