YAĞIZ KEBAP
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları Bilnet Okulları

ANASAYFA l Maçka Palas’tan KAÇUV’a Anlamlı Ödül

29.11.2016 Salı - 15:34

İstanbul’un tarihi otellerinden Park Hyatt Istanbul – Maçka Palas, çalışanlarının yardımsever bağışlarını teşvik eden “Hyatt Toplumsal Destek Programı” kapsamında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nı (KAÇUV) ödüllendirdi. Park Hyatt Istanbul – Maçka Palas, maddi sorunları nedeniyle kanser tedavileri aksama riski taşıyan çocuklara umut olan KAÇUV’un ‘Aile Evi’ projesine destek olmak için de bağışta bulundu.

Uluslararası oteller zinciri Hyatt, toplumsal destek programı kapsamında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nı “Hyatt Toplumsal Destek Programı” ödülüyle onurlandırdı. Hyatt ayrıca KAÇUV’un kanserli çocuklarının tedavisi için şehir dışından İstanbul’a gelen ekonomik olarak dezavantajlı ailelerin ücretsiz olarak, konaklama, gıda, temizlik, sosyal alanlar, mutfak ve kısmi giyim ihtiyaçlarını karşılayan ‘Aile Evi’ne destek için bağışta bulundu.

Park Hyatt Istanbul – Maçka Palas’ın Genel Müdürü Gözde Eren; ‘KAÇUV’un toplumumuza sağladığı katkılara destek olmaktan dolayı onur duyuyoruz. Toplumumuzun üyelerinin Hyatt Ailesi’nin ayrılmaz bir parçası olduğunu varsayıyor ve KAÇUV ile yapmış olduğumuz işbirliğinde yapılan işlerin şehrimizin gelişmesine olanak sağladığını ilk elden görüyoruz. ’ dedi.

Hyatt Toplumsal Destek Programı 2016 yılına dek 2,5 milyondan fazla insana destek oldu.

“Hyatt Toplumsal Destek Programı”na katılan derneklerde Hyatt’ın dört yardımseverlik şartından biri aranıyor. Çevresel sürdürülebilirlik, eğitim ve kariyer hazırlıkları, ekonomik kalkınma ve yatırım veya sağlık alanlarında hizmet veren dernek ve vakıflar, Hyatt toplumsal destek programına katılabiliyor. 9 yıldır dünya çapındaki Hyatt otellerini kâr amacı gütmeyen dernekleri belirlemesi ve katkıda bulunması için teşvik eden “Hyatt Toplumsal Destek Programı”, 44 ülkede 2,5 milyondan fazla insana destek sağlıyor. Fon sağlama işlemlerinin Hyatt tarafından yürütüldüğü projeyle, Park Hyatt Istanbul – Maçka Palas 2016 yılında toplamda 350,000$ yapan 26 Hyatt Oteli’nden birisi olacak. KAÇUV Aile Evi’nin temel giderlerini karşılayacak olan bağış, kanserli çocuklar için etkinlikler düzenlenmesine ve ihtiyaç duyulan etkinlik malzemelerinin karşılanmasına da yardımcı olacak.

Aldıkları ödül ve cömert bağışları için Park Hyatt Istanbul’a teşekkür eden KAÇUV Genel Sekreter’i Gözde Kaymaz;

“Bu anlamlı ödülü almak bizler için büyük bir onur. Park Hyatt Istanbul’a bu ödüle Vakfımızı seçtikleri için çok teşekkür ediyoruz. Yaptıkları bağış ekonomik olarak dezavantajlı çocuklarımız ve aileleri için son derece kıymetli. Bu yardım ile maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocuklarımızın konakladığı Aile Evimizin sürdürülebilirliği için büyük bir katkı. Aynı zamanda bu bağış, çocuklarımızın tedavi süreçlerinde Aile Evlerimizde ve Çocuk Hematoloji-Onkoloji Servislerinde psikolojik, sosyal, fiziksel ve tıbbi açıdan yaşam kalitelerini arttıracak etkinlikler yürütmemize de katkıda bulunacak” diye konuştu.

Aile Evi İstanbul dışından gelen hastaların ailelerine yuva oluyor

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın ‘Aile Evi’, bireysel ve kurumsal bağışlarla, İstanbul dışından gelen ekonomik olarak dezavantajlı hastaların ve ailelerinin konaklama, gıda gibi ihtiyaçlarını karşılıyor. Ailelere tedavi süresince psiko-sosyal destekler sağlıyor. Tamamen bağışçı desteği ve İstanbul Valiliğinin desteğiyle kurulan ‘Aile Evi’, kanserli çocuklara umut oluyor.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi’nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.
 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik