YAĞIZ KEBAP
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları

ANASAYFA l MEDİCAL PARK’TAN ŞİKAYET VAR

07.07.2017 Cuma - 11:18

İlimizin en gözde sağlık kuruluşlarının başında gelen VM Medical Park Hastanesi’nde yaşandığı iddia edilen bir olay kurumun büyüklüğüne gölge düşürür cinsten.

Hastaneden epilasyon için lazer tedavisi alan 3 arkadaşa, tedavileri devam ettiği sırada makinenin sözleşmesinin bittiği söylenmiş. Yarım kalan tedavilerine uzun bir süre sonra başlayan arkadaşlar daha sonrasında gelen makinenin sebebi belirsiz bir şekilde canlarını normalin dışında acıtmasından dolayı tedaviyi durdurduklarını belirtti.

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde, 3 arkadaş lazer tedavisi için kişi başı 1.800 TL, toplamda ise 5 bin 600 TL’yi karttan 3 taksit çektirdiklerini, 1 ay süren seans sonunda tedaviyi yarım bırakmak zorunda kaldıklarını belirtti. Kendilerinin tedavilerinde kullanılan “Diyot” adında 2 dalgalı Alexandr makinesinin sözleşmesinin bittiğini söyleyen hastane yönetimi, daha sonrasında 3 arkadaşı daha etkili ve daha az acı veren bir makinenin geleceğini söylemişler.

TEDAVİ YARIM KALDI

Makinenin geleceği sürede iki kez taraflarına para iadesi isteyen 3 arkadaş, yönetim tarafından bir şekilde ikna edildiklerini ve tedavilerine yeniden başladıklarını söyledi. Alexandr makinesi ile bir kez yapılan işlemin ardından gelen diyot makinesiyle ile tedavisi süren talihsiz arkadaşlar bu süreçte deyim yerindeyse paralarıyla rezil olmuş. Kıl kökleri incelmediği için tedavi sırasında oldukça fazla acı çeken 3’lü, tedaviye devam etmek istemediklerini belirterek tedaviyi sonlandırmışlar.

 

3 arkadaşın ortak olarak hazırladığı şikayet metnini aynen yayınlıyoruz:

Kocaeli Medical Hastanesi’nde kıl/tüyden kurtulmak için lazer tedavisine başladık. 3 arkadaş olarak tek karttan kişi başı kampanyalı kişi başı 1,800.00 TL (toplamda 5,600.00) 3 taksitli ödeme yaptık. Alexandr dedikleri soğutmalı makine vardı ve biz tedaviye başladıktan 1 ay sonra makine ile anlaşmalarının bittiğini söylediler. Diyot adı verilen 2 dalgalı Alexandr makinesine göre daha etkili ve daha az acılı makinenin geleceğini söylediler. Uzun süre bekledik makinenin gelmesi için. Makine geldi bu arada gelene kadar en az 2 kere tarafımıza iade yapılmasını bekleyemeyeceğimizi söyledik. Bir şekilde ikna edildik. Alexandr makinesi ile sadece 1 kere işlem yapıldı ve arkasından gelen diyot makinesi ile devam edildi. Kıl kökleri incelmediği için o kadar acı verdi ki… Anlatamam. Tedaviye devam etmek istemedik zor da olsa hesaplama yapıldı ve ayrıldık. Bu sefer de iade de sıkıntı yaşadık!

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

Cihan Durak

Hastane hizmete girdiğinde 17 gündü bebeğim medicalde ameliyat oldu . Çünkü kocaeli çocuk cerrahı profesörü bulmak zor . Doktorumuzdan çok memnunuz onun sayesinde zor günlerimizi atlattık. Ancak hastanede sağlık personeli ve diğer hizmetlere görev alanların işini layığı ile yapmıyor . Çocuk cerrahı ameliyat servisinde yatarken oğluma neredeyse dozu yüksek ilaç verecekdi o gece ki hemşire. Allah’tan ben çok dikkatliyim de bebeğimin dozajın üzerinde ilaç kullanmasına engel oldum . Hastaneyi çocuk cerahhı profesörü dışındaki hiç bir şekil de önermem .

08.07.2017, 22:38
Salih zunluoğlu

Ben şahsen hastanenizde memnunum ancak söylenenler de kulak arkası edilecek cinsten değil… Araştırma yapıp belgelerle kamuoyuna sunarsanız iyi olur bence

08.07.2017, 9:11
Özge Gündüz

Bana Medikal Park demeyin. Medikal Park ta yaşanan sıkıntılar saymakla bitmez. Bir tek kişinin bile memnun kalmadığı ama doktorlarımız orada diye gitmek zorunda kaldığımız hastane diyemeyeceğim mimarisi güzel bina. Hizmet sıfır.

07.07.2017, 14:11

 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik