YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l MEHMET AKİF YILMAZ’DAN HALIDERELİLERE DESTEK

09.08.2018 Perşembe - 23:31

Enes Akbal Optik

Halıdere’de bulunan taşocağı Kocaeli Valiliği tarafından tekrardan kapatılmasının üzerine AK Parti milletvekili Mehmet Akif Yılmaz’dan da destek geldi. Yılmaz ;” Halıdere Halkı müsterih olsun. Bu taş ocağının faaliyetleri, sahada başlayan dev heyelan ve ruhsat dışı üretim sebebiyle durdurulmuştur”dedi

Gölcük Halıdere’de yaklaşık 13 senedir faaliyet gösteren As Elmaslar Nakliyat Hafriyat isimli taş ocağı, Kocaeli Valiliği tarafından yapılan incelemelerin ardından heyelan tehlikesi nedeniyle mühürlendi. Yıllardır taş ocağının kapatılması için her türlü hukuki yola başvuran Halıdere sakinleri, taşocağının kapatılmasını havai fişek ve meşalelerle kutladı. Vatandaşlar Halıdere meydanında toplanıp Türk bayrakları açarak sloganlar attı. 

 

MEHMET AKİF YILMAZ; “HALIDERE HALKI MÜSTERİH OLSUN”

Sosyal medya hesabı üzerinden yapış olduğu açıklamasında Halıderelilerin yanında olduğunu belirten AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, şunları söyledi;

 HALIDERE TAŞ OCAĞI MESELESİ

Halıdere Halkı müsterih olsun. Bu taş ocağının faaliyetleri, sahada başlayan dev heyelan ve ruhsat dışı üretim sebebiyle durdurulmuştur. Bakanlıktan sadece sahada stokta bulunan malzemenin nakline izin verilmiştir. Buna rağmen köylülerimizden bize gelen ihbarlarda stok harici malzeme alındığı tespit edilmiştir. Bu konuda ilgili Bakanlığımız gerekeni yapacaktır.

ÇED BAŞRUVUSU ise Bakanımız ve Genel Müdürümüzle yaptığımız görüşmeler neticesi iptal edilecektir. Zira Heyelan ve ruhsat dışı sahalarda izinsiz üretim nedeniyle kapatılan bir ocağın genişlemesi, ÇED raporu alması düşünülemez.

Kocaelide bulunan Taş ocakları meselesinde siyasi irade karar vermiştir. Bir ihtiyaç olan Taş ocakları tek bir bölgede toplanarak, yerleşim merkezlerinden uzakta üretimlerine devam edecekler.

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet