David People
Eriş Elektronik
Kafe Kumpir
Rami Pazarı
Konak Hastanesi
BİST 100
90182
O/N REPO
USD
3,665
EURO
ALTIN

» admin - TÜM YAZILARI

18.05.2016 Çarşamba - 11:25

VAVSE Medya & İnternet Hizmetleri

sefa

                Merhaba diyerek başlamak istiyorum, çünkü “MERHABA” Farsça bir kelimedir ve Türkçe karşılığı da “ BENDEN SİZE ZARAR GELMEZ”dir.

                Müsaade ederseniz biraz kendimi tanıtmak istiyorum. 09.09.1961 tarihinde bir Cumartesi sabahı 09:00 sularında Kandıra Devlet Hastanesinde doğmuş, 1.5 yaşında İzmit’in yollarına revan olmuş, 2 çocuklu bir ailenin ferdiyim. Babamın SEKA Kağıt Fabrikasında işe başlama sebebiymiş İzmit’e yerleşmemiz.

                İlkokulu Hızır Reis, Orta okul İzmit Ortaokulu, liseyi ise Kabataş Erkek Lisesi’nde başlayıp, İzmit Akşam Lisesinde bitirdim. Askerliği bitirdikten hemen sonra, 7 Nisan 1984 senesinde evlenip, şu anda 32 yaşının içinde özel bir şirkette marka yönetimi görevini yapan bir oğlum, 26 yaşının içinde İstanbul’da özel bir şirkette Bilgisayar mühendisliği yapan bir kızım ve 32 yıldır evli olduğum  bir eşim var. İş hayatım genelde İzmit Merkez’de geçti ve halen İzmit’te gayrimenkul sektöründe devam etmekteyim. 

Geçen 2 yıl yerel bir gazetede yazdıktan sonra bende saklı bir sebepten dolayı köşe yazısı yazmayı bırakmıştım.Yeni yayın hayatına başlayan YENİKOCAELİ.COM internet haber sitesinde yazmam teklif edildiğinde hiç düşünmeden evet dedim. Uzun yıllardır aşağı yukarı tüm köşe yazılarını, kendi görüşüm yada karşı görüş olsun, okumaya gayret ettim. Zaman zaman acımasızca eleştirilerde yaptım..Köşe yazılarıma bundan sonra daha önceden olduğu gibi SALI günleri haftada bir gün olarak YENİKOCAELİ.COM internet haber sitesinde yazmaya devam edeceğim.

                Aslında düşüncelerimi, düşündüğüm gibi kağıda dökmekte zorlanmışımdır; edebiyatım çok kuvvetli değildir yani. Fakat geçen 2 yıl içinde bir nebze olsun tecrübe kazandım. Bana bir yerel gazetede yazma imkanı sağlayan Engin ŞAHİN beyefendiye ve arkadaşım Uğur ENGİN ULUSOY’A bir kez daha teşekkür ederim.

                Eleştirileriniz olacak, destekleyenleriniz olacak. Hepsinin bana katkısının olacağı kanaatindeyim. Bol bol yorumlarınızı; iyi yada kötü, eleştiri olarak bekliyorum. Yanlış olduğunu düşündüğünüzde eleştirin lütfen, asla GOCUNMAM, ders  çıkartırım.                                         

“SOSYAL DEMOKRASİ” benim için bir yaşam tarzıdır. Hep bu ölçüde yaşamaya çalıştım; param olduğunda da, olmadığında da yaşantım hiç değişmedi. Değişen bir nebze giydiklerimiz oldu.

                Bunun için sizlere bu köşede SOL PENCERE’ den bakarak düşüncelerimi ve görüşlerimi aktarmaya çalışacağım. 

                SAYGI VE SEVGİLERİMLE HERKESE TEKRAR ” MERHABA ………..”

PaylaşPolis Marketim
İkizler OSGB
Ross International