YAĞIZ KEBAP
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları Bilnet Okulları

ANASAYFA l MHP yapılacak ilk seçimde %5 oy alırsa öpsün başına koysun!

04.07.2016 Pazartesi - 12:00

YAZARLAR

Şehirlere girmeden önce konvoylarla karşılanan, sevenlerinin vur de vuralım öl de ölelim dediği, terörle anılan en riskli şehirlere dahi yüzlerce partili eşliğinde gidebilen, hareketin lideri sloganları ile gelen, aynı sloganla uğurlanan, bir liderden ve o liderin yalnızlığından bahsedeceğim sizlere…

 

Geçtiğimiz 2 Temmuz Cumartesi günü MHP İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğine katılan muhabir arkadaşlar ile sohbet ettim, organizasyon hakkında görüşlerini sordum.

 

Muhalefet partisi imkanlarına rağmen, çok çaba harcandığı, çok emek verildiği, maddi fedakarlıklarda bulunulduğu, hatta yapılan düzenlemeler zarar görmesin diye birkaç gün uykusuz kalındığı bilgilerini aldım.

 

Büyük programlar için stadyumlara kurulan türden iftar alanına hakim bir portatif sahne, ilçe ilçe hazırlanmış masalar, takım elbiseli disiplinle sıraya geçmiş görev ve sorumlulukları belirlenmiş gençler ile misafirleri güler yüzle karşılayan il ve ilçe yöneticileri ile güzel bir iftar yemeği organize edilmiş.

 

Şehit ve gazi yakınları, dernek ve sivil toplum kuruluşu başkanları, meclis üyeleri ve sendika başkanları için özenle düşünülerek hazırlanmış masalar ile, il ve ilçe yöneticileri belli ki bu iftara çok iyi hazırlanmışlar.

 

Ancak herkesin dikkatini iftar saatine yarım saat kala, alana gelen genel merkez yöneticileri çekmiş!

 

Örneğin; Celal Adan, Şefkat Çetin ve İsmet Büyükataman, partide önemli sorumlulukları olmalarına rağmen misafir gibi masalarına geçip oturmuşlar

 

Oysaki siyaset halk ile yapılır ve orada halktan binlerce insan var.

 

Aslında tamda bir siyasetçinin aradığı ortam.

 

Hanımlar, beyler, çocuklar ve teşkilatın emektarları masalarında oturmuş iftar saatini ve “kendilerini adam yerine koyacak” partinin durumunu anlatacak onlara umut verecek genel merkez yöneticilerini bekliyorlar.

 

Maalesef Olması gereken bu olağan durum her partide olur ama MHP’de olmaz.

 

Çünkü genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri çok büyük insanlardır onlar halk ile kolay kolay muhatap olmazlar!

 

Bu önemli sorumluluk sahibi genel başkan yardımcıları maalesef ne üyelerin ne vatandaşların masasına ne de STK’lar, dernekler ve şehit yakınları için hazırlanmış masalara gitmemişler.

 

Hal hatır sormamışlar, tüm muhabirlerin gözleri önünde yardımcılarını yanlarına çağırıp fısır fısır bir şeyler söylemekten başka hiçbir şey yapmamışlar.

 

Aslında siyasetçi gibi de değiller hani, sanki 70’li yılların kolordu komutanları, ihtilalin vakur paşaları gibi uzak, anlamsız ve soğuk duruşlarıyla kurulmuşlar iftar sofralarına…

 

Siyaseti takip edenler bilir Devlet beyin bu kadar eleştiri almasının bir nedeni de kendi davranışları veya kararlarından daha fazla genel başkan yardımcılarının ve büyük illerin milletvekillerinin  üyeler ve halkla iletişim kurmayışlarıdır.

 

Onların bu halktan uzak davranışları yüzünden, çözümü çok kolay bir parti meselesi bile, arap saçına döndürülerek, içinden çıkılmaz bir hal alır.

 

Malumunuz MHP son 6 ayda çok büyük badireler yaşadı, genel merkezin bu katı uzlaşmaz ve iletişimsiz durumuna, kazan kaldıranlar oldu, ve bu haklı eleştiriler halkta ve delegelerde karşılık buldu.

 

Maalesef genel başkan yardımcıları bu yaşananlardan hiç pay almamış  hatta almaya niyeti olmamış gibi davranmaya devam ediyorlar, genel merkez yöneticilerinin davranışlarına Milliyetçi Hareket Partisi’ni her zaman iktidarın bir alternatifi olarak gören bir basın mensubu olarak tekrar tekrar üzüldüm.

 

Devlet beyin elini güçlendirecek, üyeler ile iletişim kurup sorunlar hakkında bilgi verip rahatlatacak, siyaset yapacak vatandaşın sırtını sıvazlayacak, umut verecek yönetici tavrından çok uzaklar.

 

Sanırım genel başkan ve yöneticiler bu yemekte 18 Mart 2018’e kadar koltuklarını garantiye almış sonrası Allah kerim modundalar!

 

Yemekte dikkat çeken olaylardan biri de yerelde siyaset yapmak isteyenlerin etraflarında koşturmasını ve bir emirlerinin olup olmadığının sorulmasını bekleme modundaymışlar.

 

Ayrıca, bayan basın mensuplarına orantısız güç kullanan gençlere, güzel kardeşim ne yapıyorsunuz, onlar buradaki atmosferi gelemeyen vatandaşlara aktarmak için buradalar, düşmanımız değiller,  güzel davranalım ki haberlerini daha güzel kelimelerle yazsınlar diyebilirlerdi.

 

İnanın genel merkezdeki tüm genel başkan yardımcıları görevden alınsa partide hiçbir şeyin aksamayacağını düşünen insanlardan biri de benim!

 

Hatta o mevkiler boş olsa parti daha da rahat eder diyorum.

 

İnşallah Devlet bey tez vakitte bu boşluğu dolduracak idealist genç ülkücülere görev verir, inanın bu milletin bu yapıya ve bu yapıda görev alacak aksiyonerlere her zamankinden daha fazla ihtiyacı var.

 

Bu nitelikli ülkücüler başta Kocaeli olmak üzere tüm şehirlerdeki milliyetçi kuruluşlarda çokça var.

 

Böyle giderse MHP vatandaşı “adam yerine” koyar mı bilmem ama, vatandaş MHP’yi koyacağı yeri iyi bilir…

 

Kasım seçimlerinden sonra %11 oy alan MHP, bu kadroyla gireceği ilk seçimde %5 oy alırsa öpsün başına koysun…

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

lütfü türkkan

Lütfüye çok fazla takılmışsın. Lütfü seni çok etkilemiş. Rahat ol, MHP’ye bir şey olmaz. Ayrıca iftar kalabalığı ve enerjisi ile çok iyiydi. Listede saydığın isimlerden özellikle Celal Adan’ı çıkart. Celal abi herkesle beraberdi. Ayrıca bu ülkücü şehitlerin anılmasına yönelik bir program olduğu için siyaset yapılmadı. Bunu anlayabilecek bir zekaya ve karaktere umarım haizsinizdir. Lütfü Bey’e selam söyle, fazla kendisini üzmemesini ve yıpratmamasını tavsiye ediyoruz. Eski bir ülkücü olarak, Lütfü Bey’den mert, doğru bir duruş beklediğimizi ancak son dönemde bizi çok hayal kırıklığına uğrattığını hatırlatın lütfen

04.07.2016, 17:27
Ülkücü

Mükemmel bir yazı. Ama bu imansızlar üzerine alınmaz ki

04.07.2016, 14:55

 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik