YAĞIZ KEBAP
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları Bilnet Okulları

ANASAYFA l MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz; Babamın oğlu olsa affetmem!

13.10.2016 Perşembe - 11:43

 

Geçtiğimiz Şubat ayında Kaan Dilmen’in MHP İzmit İlçe Başkanlığı görevini bırakmasının ardından başkanlık koltuğuna oturan ve Şubat ayından itibaren MHP İzmit İlçe Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Yalçınöz’le keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisine sormuş olduğumuz sorulara içtenlikle cevap veren Başkan Yalçınöz “Genel Başkana hakaret eden kim olursa olsun gözünün yaşına bakmam” dedi.

 

İşte sizleri için hazırlamış olduğumuz o röportaj;

 

*Kongre takviminin açıklanmasından sonra MHP İzmit İlçe Başkanlığı’na tekrar aday olacağınızı belirttiniz, bu kararı almanızda en çok etkili olan şey nedir?

-Ben bundan yaklaşık 8-9 ay önce MHP İzmit İlçe başkanı olarak zaten atanmıştım. Arkadaşlarımla yapmış olduğum istişareden sonra arkadaşlarımızın isteği üzerine bir kez daha seçilmiş olarak başkan olarak yolumuza devam etmeye karar verdik. Nedenini sorguladığımız zaman, siyaset uzun soluklu bir iştir, yapmak istediğimiz bazı faaliyetleri tam anlamıyla yapamadık. Malumunuz sıkıntılı bir süreçten geçtik. Zor bir süreç yaşadık  15 Temmuz darbe girişimi olsun, muhaliflerin partimize yaşatmış olduğu sıkıntılar olsun bizi bir hayli oyaladı. Yolumuza tam anlamıyla istediğimiz çizgide gidemedik o çizgiyi tam olarak yakalayamadık.  Bu eksiklikleri de görerek arkadaşlarımın aday olmam konusundaki taleplerini değerlendirdim ve tekrar aday oldum. Tabi ki bu nasip işidir. Siyasette neyin ne olacağı belli olmaz. Ama aday noktasında karar aldık. Bu benim şahsi görüşüm değil, dava arkadaşlarımın aldığı kararla yola devam edeceğim. Onların aldığı karara saygı duydum.

 

*MHP İzmit İlçe Başkanı olarak İzmit’teki hedefiniz nedir?

-Bizim ilk hedefimiz MHP’ye İzmit Belediyesi’ni kazandırmak. Zor bir kentte siyaset yapıyoruz. Ama bizim de bir formülümüz var. ESG bizim için çok önemli yani “Etkili Sandık Görevlisi” sistemine harfiyen uyacağız be bu sistemden maksimum verimi almak için elimizden geleni yapacağız. Biz İzmit’te aldığımız oyları ikiye katladığımız zaman zaten belediyeyi zorluyoruz. Aday olarak doğru bir tercih yapabilirsek, her kesime hitap eden meclis üyeleriyle bu çok rahat olur. Yani zor diye bir şey yok. Şimdikinden daha iyisini yapmamız lazım, buna mecburuz. Çünkü buradaki belediyeleri almadığımız sürece iktidarın kapısını açma şansımız azalır. Daha önceki seçimde uygulama ve sistem anlamında bazı eksikliklerimiz oldu. Nasıl olsa bizim diye düşündüğümüz mahallelere pek fazla kendimizi anlatma şansı bulamadık ve o mahallelerde oy düşüşü yaşadık. Önceki seçimde yaşamış olduğumuz eksikliklerin farkındayız ve bunları gidermek adına var gücümüzle çalışıyoruz.

 

img_1678

 

*Sizin Ahmet Yalçınöz olarak siyasi hedefiniz nedir?

Ahmet Yalçınöz olarak bulunduğum MHP İzmit İlçe Başkanlığı makamı en ulvi ve en yüksek makamdır. Tabi ki bir hedefimiz var, neden milletvekili olmayayım yada neden genel başkan olmayayım. Ama belirli bir aşamayı geçmek lazım. Öncelikle MHP’yi iktidar yapmak lazım. MHP’yi iktidar yapmanın yolu da buradan geçer. Yani benim idealim ve hedefim elbette var ancak her şey aşama aşamadır. Öncelikle bize verilen görevleri layıkıyla yerine getirerek başarılı olmamız lazım. Bizim şuan asli görevimiz MHP İzmit İlçe’yi hedefine ulaştırmaktır, ondan sonra zaten yolumuz açılır.

 

*Disipline verilen 4 parti üyesi hakkında neler söylemek istersiniz?

-Bu arkadaşlar hakkında zaten genel merkezin bir talimatı var. Biz 6-7 ay önce sosyal medya üzerinden bu tarzda yazı yazanları partiye zarar verdikleri konusunda uyarıyorduk. Sosyal medyadaki eleştirilerin dozu o kadar çok arttı ki işin içinden çıkamayacağımız bir hal aldı.  Bir süre öncede sosyal medya üzerinde hakarete varan yazılar yazan kişilerin tespiti noktasında bir komisyon kurduk. Şimdi 4 üyemizi parti disiplinine sevkettik. Bu arkadaşlarımızın 2’si genel başkana hakaretten diğer 2’si de il başkanına hakaretten  il disiplin kuruluna gönderildi. Artık kararı il disiplin kurulu verecek. Bu tarz olayların önüne geçmek lazım. Ben bu tür şeylere karşıyım. Babamın oğlu da olsa fark etmez. Ben yönetimimi oluştururken de aynı şeyi söyledim. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçe’liyle problemi olan varsa en başından söylesin o arkadaşla çalışmak istemiyorum dedim. Hakaret dozunda eleştiri yapan kim olursa olsun babamın oğlu da olsa affetmem.

 

*İlçe başkanlığına adaysınız projeleriniz nelerdir.

-Benim şuanda İzmit’te sorumlu olduğum 102 tane mahallem var. MHP İzmit İlçe olarak 102 mahallede temsilcilik açmamız çok zor. Ama en azından pilot mahallelerimin sayısını arttıracağım. Her mahallemizle tek tek ilgileneceğiz. Bu konuda disiplinli ve arzulu çalışacak birçok ekip arkadaşlarımız var. Her mahalleye her sokağa nüfus edeceğiz. Bire bir diyalog kuracağız. Mesela biz haftalık toplantılarımızı da buna göre düzenledik. Bir hafta ilçe binasında toplantımızı yapıyorsak, diğer hafta seçmiş olduğumuz bir mahallede toplantımızı yapıyoruz. Böylece hem toplantılarımız daha verimli gerçekleşiyor hem de vatandaşlarımıza temas etmiş oluyoruz.

 

*Olası bir erken seçime MHP İzmit İlçe teşkilatı olarak ne kadar hazırsınız

-Biz MHP olarak, bırakın bir iki ayı, yarın seçim olacakmış gibi teşkilat olarak hazırız. Teşkilat başkanım ve yönetim kurulum da öyle alışıyor. Bizim şuanda 726 etkili sandık görevlimiz var. Açıkçası biz bu sandık görevlileriyle zaten seçime 1-0 galip başlıyoruz. Yarın seçim olacak olsa da 726 tane etkili sandık görevli arkadaşımız hazırdır. Bugün AK Parti neden 5-10 bin kişiyle sahalarda oluyorsa bizim de en kötü ihtimalle 3-4 bin kişiyle sahalarda olmamız lazım. Zaten bu sayıyı yakaladığımızda da AK Parti’yle baş başa gideceğiz. Bizim zaten hazır bir yapımız var ve o yüzden bir olası bir erken seçime dünden hazırlıklıyız.

 

img_1695

 

*Parti içerisindeki muhaliflerin MHP’ye bir zararı var mı?

Ben bu göreve Şubat ayında atandım. Aşağı yukarı 8-9 ay oldu. Atandığım günden beri bir çok sorunla uğraştık. Bu sorunların içerisinde kendini muhalifler olarak adlandıran gurupta var. Çok daha farklı çalışmalar ve başarılı işler de yapabilirdik ancak parti içerisindeki sıkıntılar bizi biraz oyaladı. Bu muhalif arkadaşların teşkilatın önünü kesmekten başka bir şey yaptığı yok. Muhalif olan arkadaşların içerisinde çok sevdiğim değer verdiğim insanlar da var ama bir çıkış noktası bulamıyorlar ve gene bizim söylediğimize geliyorlar. Genele baktığınız zaman MHP’den hiçbir şey alamazlar. Zaten baktığınız zaman milletvekili olamayan insanlar şimdi çıkmış genel başkan olacağım diyor. Ülkücünün tabi ki bir hedefi olacak. Ama yıkmadan, kırmadan aşama aşama ilerlersin. Herkes görevini yapacak. Burada olmamızın bir nedeni var. Eğer başarısız olursak bizim de burada durmamızın bir anlamı yok.

 

*MHP’de FETÖ’cü var mı?

-MHP’de kesinlikle FETÖ’cü olmaz. Ülkücüden vatan haini çıkmaz, ben bunu gözlerim kapalı her yerde söylerim. Çok rahat bir şekilde söylüyorum ülkücüden bu vatana zarar gelmez. Biz asil bir davanın mensubuyuz ihanet bizim içimizde barınamaz.

 

*MHP’nin 15 Temmuz’dan sonraki tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Şahsen ben 15 Temmuz akşamı MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin açıklamasından sonra derin bir oh çektim. Yapması gerekeni yaptı. Bizi sürekli AK Parti’nin sıkıştığı zaman yanında olan ve ona destek veren bir parti gibi değerlendirdiler. Aslında bu böyle değil. Genel başkanımız bu konuyu çok açık ve net bir şekilde değerlendiriyor. Her zaman her yerde söylüyor. Terör konusunda her zaman hükümetin yanında olduğumuzu belirtiyor. Biz 15 Temmuz’da da her vatan evladının olması gereken yerde olduk. Sokakta yanlış bir kıvılcım yanlış bir hareket bu ülkeyi kaosa götürürdü. Geçtiğimiz günlerde 2. bir darbe söylentisi dolaşıyordu, asla başaramazlar! Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü bir devlettir. Kimsenin oyununa gelmeyecek bir devlettir. Genel başkanımız o gün yapması gerekeni yaptı. Bizi yolda gören vatandaşlarımız genel başkanımızı tebrik ediyor. İnsanlar genel başkanımızı yeni yeni anlamaya başladı. MHP bu ülkenin sigortası olduğunu bir kez daha ispatladı.

 

*Alparslan Türkeş üstgeçidi açılmak üzere, bununla ilgili neler söylemek istersiniz?

-Biz il toplantısında çalışma faaliyetlerimizi anlatırken il başkanımız Aydın Ünlü bize bu konudan bahsetmişti. Kendinin bunu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kocaeli Valiliği’ne ileteceğini söyledi ve görüşmede olumlu geçti. Ben buradan öncelikle Kocaeli Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Alparslan Türkeş, Türk dünyasına mâl olmuş bir liderdir. Önümüzdeki günlerde de üstgeçidin açılışı yapılacaktır. Bu durumu çok olumlu buluyorum, bu Yeni Kapı ruhunun devamıdır. Siyasette yeri gelir iktidarı eleştiririz ama yapmış olduğu güzel şeyleri de tebrik etmemiz lazım.

 

Röportaj: Bigman Çakman

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik