YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l MHP’Lİ ÜNLÜ: TARHAN’IN YAPTIĞI ETİK DEĞİL

12.09.2017 Salı - 14:42

Enes Akbal Optik

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın Ak Parti Milletvekili Şemsettin Ceyhan’ın birlikte ticari ilişkide bulunduğu firmalarla olan dokümanları kamuoyu ile paylaşmasını değerlendiren MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Bir milletvekili kalkıp, bir il başkanın ticareti ile ilgili araştırma yapması ve kamuoyu ile paylaşması bence etik değildir” dedi. 

Açıklamasında ilk olarak eski Ekonomi Bakanı hakkında ABD tarafından tutuklama kararı alınması ile ilgili MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hükümeti desteklemesini değerlendiren Ünlü, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir ve kendi bakanı, vatandaşı, valisi, milletvekili ile ilgili karar verebilecek güçtedir.

ÜLKÜCÜ HAREKET VAR

Bugün Amerika’nın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir bakanı ile ilgili bir tutuklama kararı çıkartması ya da Cumhurbaşkanı’nın korumaları ile ilgili yakalama kararı çıkartması onları bağlar. Büyük devlet olmanın gereği budur.  Bu anlamda Milliyetçi Hareket Partisi’nin durumu yerinde bir karardır. Amerika da Irak’ta ya da Libya ne olduğu bizi ilgilendirmiyor. Bugün Türkiye’de, hiçbir devlette olmayan ülkücü hareket var. Bugün 5 milyona yakın ülkücülerin olduğu devletimizde bu tip uygulamalara ülkücüler oldukça bu ülkede yaşanmaz” dedi.

TARHAN’IN YAPTIĞI ETİK DEĞİL

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın Ak Parti Milletvekili Şemsettin Ceyhan’ın birlikte ticari ilişkide bulunduğu firmalarla olan dokümanları kamuoyu ile paylaşmasını değerlendiren Ünlü, “Bu olaya şöyle bakman lazım, siyaset kişisel kavgalar üzerinden değil, kişisel değerler üzerinden yapılmalıdır. Bir milletvekili kalkıp, bir il başkanın ticareti ile ilgili araştırma yapması ve kamuoyu ile paylaşması bence etik değildir.

BU GÜCE SAHİP TEK KİŞİ CENGİZ SARIBAY’DIR

Kocaeli AK Parti’de 7 tane milletvekili vardır. Gitsinler milletvekilleri kendi aralarında ki değerlendirmeleri, il başkanları da kendi aralarındaki değerlendirmeleri yapsınlar. Sayın Cengiz Sarıbay bu konu ile ilgili eleştiri yapabilecek güce sahip bir insandır. Sayın Tarhan’la masanın bozulması ile ilgili bir değerlendirme mi yapıyor gibi de aklıma sorular gelmiyor değil.

ETİK DEĞİL

Cengiz Sarıbay’ın masadaki gösterdiği ahengi bozmak istiyorlar diye düşünüyorum. Yani acaba Tarhan Kocaeli’de 7 il başkanın oturduğu il başkanları masasını mı bozmaya çalışıyor? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin mahkemeleri vardır ve devletin mahkemeleri de gereğini yapar. Bu tip bir araştırma yapılması etik değildir” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet