YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l MİNİBÜSÇÜLERDE İKİ ADAYLI KONGRE

25.02.2018 Pazar - 11:46

Enes Akbal Optik

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası’nın kongresinde bir dönemdir başkanlık görevini yürüten mevcut başkan Mustafa Kurt ve odanın eski yöneticilerinden Yüksel Kılıç başkanlık için yarıştı

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası’nın 7.olağan kongresi Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Kongrede bir dönemdir başkanlık görevini yürüten mevcut başkan Mustafa Kurt ve odanın eski yöneticilerinden Yüksel Kılıç başkanlık görevi için yarıştı. 550 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 7 kişilik yönetim kurulu üyesi ve 3 kişilik denetim kurulu üyesi seçildi. Mustafa Kurt’un yönetimi kırmızı kravatla salonda yer alırken Yüksel Kılıç’ın yönetimi ise mavi kravatla yer aldı.

TÜRKİYE’NİN KANAYAN YARASI

Kongrede ilk olarak konuşan divan başkanlığı görevini üstlenen Kemal Kaya, ödenmeyen aidatlar için yakındı. Kaya, “Bizim üyelerimiz ne yapacak? İnsanların beyninden çıkacak bir fikir yönetime akıl verir nitelikte olur. Önce üyeler odasına aidatını ödeyecek. Neden üyelerimiz oda başkanına bir şey sormuyor? Çünkü en başta aidatını ödememiş ki. 100 kişiden 95’i ödememiş. Türkiye’nin kanayan yarası bu. Koskoca Minibüsçüler Odası. Bu adamlar ülkenin emektarları. Üye, bir paket sigara parası tutarında aidatını ödemiyor, sonra da bu oda ne yaptı diyor. Aidatını ödemeyenin bunu demeye hakkı yok” ifadelerinde bulundu.

KARAOSMANOĞLU İLE OLAN SORUNLARIMIZI ÇÖZEMEDİNİZ

Dilek temenni bölümünde söz alan oda üyesi Burhan Engin yaptığı konuşmada “Mustafa Kurt, işgal ettiğin makamı hemşericilik kartına ve her seçimde yaptığın gibi Gültepe, Üçtepeler, 5 Nolu gibi ayrıştırıcı politikaya borçlu olduğunu ve bugünden bu kartlarla esnafın karşısına çıktığının artık herkese farkında, bunu bilesin.  Eğer hemşericilik fayda etmiş olsaydı neden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile sorunlarımızı bugüne kadar çözemediniz. Neticede hep beraber Karadenizliyiz” dedi.

ESNAF ÜZERİNDEN SİYASET YAPMA

Kurt’a yönelik sözlerine devam eden Engin “Bundan sonraki hedefin siyasetse ki sana yakışır. Maşallah hatipliğin ve hitabetin kuvvetli siyaseti de ileri derecede başarıyorsun. Artık senden istirham ediyorum bunu esnafın üzerinden yapma. Çünkü esnaf artık yorgun, esnafın seni taşıyacak takati kalmadı. Sende artık kabına sığmıyorsun ilk seçimlerde el birliğince seni Ankara’ya gönderelim bize oradan daha faydalı olacağın kanaatindeyim. Mevcut yönetim ile belediye arasında olması gereken münasebetler laçkalaşmış, kurumsal ciddiyet ortadan kalkmıştır. Belediye ile ters düşmemek adına resmen esnaf ölümü gösterip sıtmaya razı edilmektedir” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ELEŞTİRDİ

Ardından kürsüye gelen başkan adayı Yüksel Kılıç, “Bugün burada ne sonuç çıkarsa çıksın esnafımız kazansın. Kazanacak olan yöneticide geçmişten ders çıkarıp. Doğru kararlar alacağına inanıyorum. Şunu özellikle söylemek istiyorum. 2009’dan beri odanın yönetiminde aktif olarak görev yapmıyorum. Bunun bilinmesini istiyorum. Ben UKOME’de görev yaparken belediye yeni araçlar alınmayacağını belirtmesine rağmen belediye şuana kadar 300 adet araç almıştır. Bununla birlikte esnafımızın gelirleri düştü ve maliyette arttı. Düne kadar Büyükşehir Belediyesi esnafa yardımcı olacağını belirtmesine rağmen esnafın harcamaları gün geçtikçe artmıştır. Bu işin içinden düzlüğe çıkabilmemiz için ben değil biz odaklı olmamız lazımdır. Tek yumruk olmaya çalışıyoruz. Eğer esnaf bir araya gelmez ise kimse bir şey beklemesin. Bu esnaf bir araya gelecek” ifadelerinde bulundu.

BİZİM KAVGAMIZ EKMEK KAVGASI

Ardından kürsüye gelen mevcut başkan Mustafa Kurt, “Bizi bilen bilir bilmeyen kendi gibi bilir. Burada polemiğe girmeye gerek yok. Uzatmaya da gerek yok. Bizim kavgamız ekmek kavgasıdır. Benim enerjim var. Biz sizin için dün ne yaptıysak sizin için daha fazlasını yapacağız. Birlik ve beraberliğe bakarsanız yaptıklarımız ortadadır. Birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Yüksel Kılıç’a teşekkür ediyorum. Kendisi benim hocamdır fakat boynuz kulağı geçmişse sanat ölür. Sizin vereceğiniz destek Kocaeli’de ki ve Türkiye’de ki birlik beraberliğin sembolüdür” diye konuştu.

ÖNEMLİ STK’LARDAN BİRİDİR

Son olarak kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Minibüsçü ve otobüsçü esnafımız kentimizin en önemli sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir. Bugüne kadar kentimizin ulaşım sorunlarını görüşürken bir çok projeyi birlikte değerlendirdik. Sadece bu noktada değil kentimizin gelişmesi anlamında da büyük desteklerini gördük. Kendilerine bir kez daha buradan teşekkür ediyor genel kurulun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Mustafa Kurt’un yönetimi

Yönetim Kurulu Asil

Mustafa Kurt, Turhan Karakaya, İsmail Moran, Ali Demirci, Özcan Kantik, Tuncay Kurt, Ahmet Eryılmaz

Denetim Kurulu Asil

Zikrullah Aktop, Erhan Bayram, Enes Ak

Yüksel Kılıç’ın yönetimi

Yönetim Kurulu Asil

Yüksel Kılıç, İbrahim Cebeci, Birol Bayhan, Önder Şirin, İsmail Efe, Tarık Aykutalp, Burhan Engin

Denetim Kurulu Asil

Celalettin Özön, Murat Altunay, Talip Yıldırım

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet