YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

» Mesut ŞAHİN - TÜM YAZILARI

14.05.2018 Pazartesi - 15:47

Enes Akbal Optik

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Seka Park 2. Etap’ta Bulunan Antikkapı Sahil Restorant’ta  4 yılda yaptıklarını düzenlediği toplantıyla kamuoyuyla paylaştı.

Bizlerde giderek dinleme fırsatı bulduk.

Kusursuz hazırlanılmış, eksiksiz bir program oldu. Bu tarz programlar, çok büyük hassasiyet ve özen gerektiriyor.

Kent protokolü tek tek aranmış, Gazetelerin imtiyaz sahipleri ve muhabirler, muhtarlar, STK başkanları, davet edilmiş.Bu tarz ortamlar da en ufak aksaklık bile gözden kaçmaz.

Sıkı çalışılmış ve hazırlanılmış.

Bizler kahvaltı yaptık, saatlerce süren sunumu dinledik, bu arkadaşlar kahvaltı yapmadan, hiç oturmadan tek tek misafirler ile ilgilendiler. İşlerine duydukları saygı ve heyecanları gözlerinden okunuyordu.

En ufak detaydan, en büyük sorumluluğa kadar emeği geçen tüm herkese bizleri kusursuz bir şekilde ağırladıkları için teşekkür ederek yazıma başlamak istiyorum.

*****

Saygı duruşu ve İstiklal marşı  ile başlayan program daha sonra, özenle ve detaylı bir şekilde tüm proje ve yatırımları anlatan bir slâyt ile başladı.

En nihayetinde tek konuşmacı olarak sahnede boy gösteren kişi 4 yıllık icraatlarını anlatacak olan İzmit Belediye Başkanı Dr Nevzat Doğan’dı.

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”  dedikleri bu olsa gerek.

Nevzat Doğan, teşkilatçı bir Belediye Başkanı. Bu sorumluluğu her zaman üzerinde hissederek çalıştığını özellikle vurguladı. Buradan şimdi yaptıklarını tek tek sayarak yazımı uzatmak sizleri de sıkmak istemem.

Seçim süreçlerinde kapı kapı dağıttığımız seçim beyannamesini gördüğümde, ne yalan söyleyeyim yapılacağına hiç ihtimal vermediğim projeler vardı.

Bugün bunların hepsinin hayata geçtiğini, birçoğunun bitmek üzere olduğunu, hatta bunların dışında da yapılması hayal olan birçok hizmeti de kazandırdığına bir kez daha şahit oldum.

Dr. Nevzat Doğan her zaman olduğu gibi yine kendine duyduğu aşırı özgüven ve “Halkımıza ne vaat ettiysek hepsini yerine getirmenin rahatlığı ve mutluluğu içindeyiz” söylemini, enerjisiyle, temposuyla bizlere yansıttı.

*****

Tüm projeler buram buram çoçuk, genç, kadın, yaşlı kokuyordu. İzmit Belediyesi’nin birçok projesi Türkiye’ye rol model oldu.

Bakü’den tutun balkanlara oradan tutun yavru vatan Kıbrıs’a Türkiye’nin birçok iline İzmit damgası yine onunla vuruldu.

Yapılan yerel hizmetlerle liderim dediği Recep Tayyip Erdoğan’a her zaman destek oldu. Referandumda buna şahit olduk. Mardin’de ve Diyadin’de birçok iş adamı ve orada ailesi yaşayan dostumuzdan işittik. Oradaki seçmenin yapılan bu hizmetlerden ne kadar memnun olduğunu ve bu memnuniyetin sandıklara nasıl yansıdığını anlattılar.

Tabi haliyle bir İzmitli olarak bunları gördüğümüzde ve duyduğumuzda göğsümüz kabarmıyor değil.

52 mahalleden 102 mahalleye çık ve eklenen 50 mahalleye dar bütçeyle hiçbir hizmeti aksatmadan yetiş, örnek köy projelerinden tutun köy konakları yetmedi bir de müze! İlginç değil mi?

Hiçbir ayrım yapmadan tüm çocuklara Bisiklet dağıt yetmedi öğretmenlere daha da ileri giderek muhabirlere de ver.

Tabi spora ve sporcuya vermiş olduğu değer tartışılmaz..

İzmit Belediyespor adı altında birçok branş ödüle doymuyor..

Üstelik bir kereye mahsus değil her sene geleneksel olarak çocukları mutlu ediyor bisikletin yanında bir de basket topu..

Çocuk haklarını düşün, Evleneni düşün, çocuklu anneyi düşün, iş kurmak isteyen genci düşün, ev hanımlarına katkı amaçlı ticarete teşvik et, imkân sağla, engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmak için sen kalk cafe aç, Çiftçiyi eğit, mahallelerde gençleri mekân sahibi yap, topluma kazandır, sanayi kenti İzmit’i tut turizm kenti yapma yolunda şahlandır. Restore edilmemiş bir tane eski yapı bırakma, vs vs anlatmak bitiremem…

 Gezmek isteyenleri de üstelik al gezdir…

Bu saydıklarım sosyal belediyeciliğin tavan yatığı hizmetler muhakkak unuttuklarım vardır..

Yapmış olduğu projelere hiç girmiyorum.

Vallahi bu kadar cimrilik adama pes dedirtir.

*****

Sn Başkan bu duruma da açıklık getirdi. Dedi ki; “Aslında hiç cimri değilim! kendi rahatımı çok severim kesenin ağzı hep açıktır ama! Mevzu vatandaşın parasıysa işte orada cimri olurum kılı kırk yararım, ince eler sık dokurum, 50 kere düşünür öyle adım atarım. Kimseye de vatandaşın parasını çar çur ettirmem.

Ve benim için en can alıcı nokta ise, gerçek bir teşkilatçı olarak yapmış olduğu son vuruş oldu..

Her zaman her platformda söylediği bir söz var  “Mevzu vatansa ben tarafım” eğmeden, bükmeden, kıvırmadan, bunu çok net bir şekilde söylüyor.

AK Parti kurulmasaydı, Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı, ben bir doktor olarak kalırdım. Sadece orada hizmet ederdim. Ben bu sayede hizmet etme aşkıyla tanıştım burada onların sayesinde bu gururu onuru yaşıyorum dedi…

Bu benim için gerçekten ibretlik bir sözdü…

Siyasi ve bürokratlarımızın çoğu bu gerçeği unutarak nefis yapıyor ve kerameti kendilerinde görüyorlar.

“Mevki makam benim için hiçbir anlam ifade etmez. Ben yaptıklarımla hizmetlerimle anılmak isterim. Bu duyguyu ben tadarak hizmet ettim. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” diyerek, Nevzat Doğan’ın nasılda anlının açık olduğunu gördük. Ben şurayı düşünüyorum, buraya oynuyorum demeden değerlendirmeyi büyüklere bıraktığını söyleyerek farklı farklı senaryoların da önünü kapatmış oldu .

Ama durum çok net ve çok açık bir şekilde ortada gözüküyor!

 Her kesim seçmen tarafından takdir edilen ve sevilen çalışkanlığı hiçbir kimse tarafından tartışılmayan Dr. Nevzat Doğan’ın performansı İzmit’e fazla geliyor. Kendini sadece ve sadece yaptıklarıyla övdüren her makama yakıştırılan Dr. Nevzat Doğan bence zoru başarmış.

Her şeyin hayırlısı.Bakalım mevlam neylerse güzel eyler… 

Selam ve dua ile.

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.
 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet