YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ŞEHİT MAAŞINA HACİZ KOYDURAN AVUKAT İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

12.02.2018 Pazartesi - 13:38

Enes Akbal Optik

22 Ocak’ta şehit olan Musa Özalkan’a bağlanacak emekli ikramiyesine ve arabasına, 2009’da karıştığı kazadan kaynaklanan borcu için 23 Ocak’ta haciz talebinde bulunulmuştu. Şahadetinden  2 gün sonra haciz işlemleri başlatıldığı için Adalet Bakanlığı ise, Serkan ve Züleyha Saçan adına haciz talebinde bulunan avukat Emine Gün hakkında suç duyurusunda bulundu.

AFRİN ŞEHİDİ İÇİN HAREKETE GEÇTİLER

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nda 22 Ocak’ta şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ı şahadetinden bir gün sonra ikinci kez icraya veren avukat, için Adalet Bakanlığı harekete geçti.

GÜN, AÇIKLAMA YAPTI

Konunun basında yer almasının ardından ise davacı Serkan ve Züleyha Saçan çiftinin avukatı Emine Gün Yozgat Adliyesi önünde açıklamada bulundu. Gün yaptığı açıklamada icra yenilenmesinin davacı Saçan çiftinin talebi üzerine yapıldığını, kendisiyle ilgili bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Gün kendi alacağı olan 5 bin liralık avukat ücretini de şehit ailesinden almadığını ileri sürdü.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Adalet Bakanlığı’nca, Musa Özalkan’ın, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olmasından bir gün sonra emekli ikramiyesine ve aracına haciz konulmasını talep eden avukat hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

 

 

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet