Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ‘OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ’

11.01.2018 Perşembe - 14:28

Enes Akbal Optik

KESK Kocaeli Şubesi Dönem Sözcüsü Erdal Karakuş İstanbul Bakırköy Meydanı’nda 14 Ocak Pazar Günü gerçekleşecek olan “Ohal Değil Demokrasi” mitingine çağrı yaptı. TÜM BEL-SEN binasında gerçekleşen açıklamada Erdal Karakuş, “Emekçileri ve halkımızı, 14 Ocak Pazar günü saat 12:00’de İzmit Halkevi, Petrol İstasyonu durağında olmaya ve mitingimize omuz vermeye davet ediyoruz” dedi.

İREM DEMİR

Erdal Karakuş, “Geçtiğimiz ay içerisinde Konfederasyonumuz KESK, DİSK, TTB, TMMOB olarak, OHAL’in uzatılmaması ve tüm sonuçları ile birlikte yürürlükten kaldırılması amacı ile bir kampanya başlatmış idik. Bu doğrultuda tüm ülkede olduğu gibi ilimiz Kocaeli’de de buna dair yoğun bir çalışma yürüttük. Bunları hatırlayacak olursak eğer, Genel Merkezlerimizden gelen yöneticilerimiz ile birlikte, bu İlde işyerlerini, Siyasi Partilerimizi ziyaret ettik ve OHAL’in neden kaldırılmasını gerektiğini ayrıntılı bir şekilde paylaştık. Diğer yandan geçtiğimiz hafta sonu bilindiği gibi KYÖD salonunda, hukukçu ve akademisyen panelistlerimizle birlikte OHAL’in toplumsal ve emek alanında yarattığı sonuçları; çok nitelikli sunumlar ile masaya yatırdık. Yine bu kentin kalbi sayılan yürüyüş yolumuzda stant kurarak binlerce bildirimizi halkımıza dağıttık ve diyalog kurduk. Komşu İlimiz İstanbul’da konuya dair kapsamlı bir foruma tanıklık ettik” dedi.

‘OMUZ VERMEYE DAVET EDİYORUZ’

“Ve bugün itibari ile 14 Ocak tarihinde İstanbul, Bakırköy Meydanında saat 15:00’de başlatacağımız “Ohal Değil Demokrasi İstiyoruz” şiarlı mitingimize tüm emekçileri ve halkımızı davet ediyoruz” diyen Karakuş, “Bizler KESK olarak bölgemizde ve Dünya’da çok ayrıcalıklı bir yere ve tarihe sahip bir konfederasyonuz. Çünkü sokakta ve işyerlerinde kurulduk ve bağımızı hiç koparmadık. Bizler KESK olarak “Hak verilmez alınır zafer sokakta kazanılır” sloganına emekçilerin yüzlerce yıllık tarihsel pratiği ile inandığımız için mitingimize tüm halkımızı davet ediyoruz. Bizler huzur içinde, barış̧ içinde, kardeşçe, bir arada yaşamayı istiyoruz. Ancak istemek yetmez. Kimse bu karanlıktan bizi çıkarmayacak. OHAL rejimine son vererek demokrasiyi kazanacak olan biziz. OHAL rejimine karşı, tek adam rejimine karşı demokrasiyi kazanacağız. Demokratik, sosyal ve laik bir cumhuriyeti kendi kollarımızla, aklımızla, yüreğimizle inşa edecek olan bizleriz. Tüm bu sebepler, emekçileri ve halkımızı, 14 Ocak Pazar günü saat 12:00’de İzmit Halkevi, Petrol İstasyonu durağında olmaya ve mitingimize omuz vermeye davet ediyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet