YAĞIZ KEBAP
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları Bilnet Okulları

» Sinan YOLCU - TÜM YAZILARI

02.08.2016 Salı - 11:40

sinanyolcu

15-16 Temmuz gecesi tüm şehirlerin meydanları Okçular Tepesi oldu.Ve hamdolsun ki bu tepeleri kimse terk etmedi..

Bu sefer başaramayacaksınız. Tecrübe güçlendirir demiştim ilk olarak. Ve öyle de oldu Elhamdülillah. Güçlü olduğumuz kanıtlanmıştı o gece. Çünkü bu memleket insanı darbelerden çok acı çekmişti. 

Öldürmeyen acı güçlendirmişti… 

 Ve o günkü takvim yaprağı adeta mesaj veriyordu.

 “Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer gerçekten iman etmişseniz üstün gelecek olan sizlersiniz.”(Ali-İmran-39) yazıyordu 15 Temmuz takvim yapraklarında…

Planlıydılar… Hem de en ince ayrıntısına kadar ölçüp biçmiş bir şekilde planlıydılar. Fakat yine de başarılı olamadılar. 

Neden mi?

Çünkü;

Cephede mermi taşıyan, askerlere su dağıtan ve siper kazan kahraman kadın Nene Hatun misali kamyonun kasasına gençleri toplayıp meydana adam taşıyan ablamızı hesaba katmadılar.

Çünkü;

Darbe haberini duyar duymaz hiçbir dünyevi kaygı gütmeden abdestini alıp sopasını kaptığı gibi sokağa fırlayan Trabzonlu Fikriye Hatun’u hesaba katmadılar.

Çünkü;

Canı pahasına da olsa belki bir tankı durdurabilirim düşüncesiyle tank paletinin önüne yatan abimizi hesaba katmadılar.

Çünkü;

Kazma, kürek, çapa ne bulduysa ailesiyle birlikte traktörün arkasına doldurup meydanlara inen amcamızı hesaba katmadılar.

Çünkü;

Bu milletin tank paletleri arasına kaldırım taşı koyacak pratik zekâsını hesaba katmadılar.

Evet, bu darbe için her türlü ayrıntıyı hesaba kattılar ama bu milletin yapabileceği şeylere dair hiçbir şeyi hesaba katmadılar. Ve bu yüzden zelil duruma düştüler ve beterine layıklar.

 

Pislik temizlenecek. Peki ya sonrası !

 

Hainlerin malum o noktalara gelmesine aracı olan, onlara referans veren, onların partide, devlette, ihalede, projede at koşturmasına imkân veren partili partisiz, etkili etkisiz bütün alçakların da gözünün yaşına bakmamalı ve hesap vermeleri sağlanmalıdır.

Yani akla hayale gelmeyen yöntemlerle bu ülkeyi namussuzların at oynatacağı biçare topraklara dönüştürmek için kamuda ve özelde palazlanmasını sağlayan şerefsizlik, geriye doğru ve kime uzanıyorsa uzansın araştırılıp, ortaya çıkarılmalıdır. 

 

Belediyeler neden temizlik yapmıyor, bu hainler bu belediyelerin içinde yokmu?

Şimdi belediye başkanı ben olsam, 17-25 Aralık operasyonları sonrası bu güne kadar belediyede hiç araştırma yapmasam, fetö örgütü ile bağlantısı olanları araştırmasam ve görevden almasam, şimdi de çıkıp çok sayıda ismi açığa alsam bana Erdoğan ne der? “ -Ey Belediye Başkanım 17-25 Aralık operasyonundan sonra bana güvenmedin mi? Bana karşı kurulan bu tuzağın büyüklüğünün farkına varamadın mı? demez mi?” Bu işin samimiyeti zaten bu süreçten sonra başlıyor.

Erdoğan, bu konuda dik duruş gösteremeyen yöneticisi varsa, inanın şırınga ile kan alır. Kasımpaşalı ruhunu kameraların önünde çok göstermese de, kamera arkasında adeta fırtına estirir. O yüzden şu süreçte belediyeler sessiz kalarak, biz zaten daha önce belirli temizliğimizi yaptık mesajı veriyorlar. Eğer temizlik yaptılarsa zaten alkışlanacaklar, ama sessiz kalan belediyelerin araştırmada içlerinde fetö örgütüyle bağlantılı isimler varsa, vay o başkanların haline, Vay o gizlenenlerin haline. İşte kıyamet o zaman kopar.

Burada sadece Kocaeli ile bu konuyu sınırlamayın. Türkiye’nin birçok ilinde belediyelerden açığa almalar olmadı. Sebebi de üstte yazdığım gibi Erdoğan’ın 17-25’ten sonra neden temizlemedin sorusu ile karşı karşıya kalmamak içindir. Hele bir temizlik başlasın bu süreçte kimin ak, kimin kara olduğu ortaya çıkacaktır.

 

BÜYÜK LİDER ERBAKAN…

Erbakan, 1995 Seçiminde Refah Partisi sandıktan birinci çıkınca “Bugün milletimiz taburcu oldu, ancak nekahet dönemi bir süre devam edecek!” demişti. Garip karşılanan o sözlerini Erbakan hocam şöyle açıklamıştı:
Sirk aynası gibi olayları çarpıtarak yansıtan, illüzyonlarla toplumu hipnotize eden medyanın, diğer propaganda vasıtalarının tüm gayretlerine rağmen milletimiz narkozdan uyanıp Millî Görüş gerçeğini gördü ve anladı. Lakin sağlığına kavuşup pehlivan gibi meydanlara çıkması için nekahet dönemini de geçirmesi lazım.”

28 Şubat süreci başladığında millet medya illüzyonları ile yansıtılan algı operasyonları karşısında daha önce olduğu gibi yine zihin ve görüş bulanıklığı yaşadı. Ne olup bittiğinin tam ayırdına varıp milli iradeye sahip çıkamadı.
Fakat;

Bu son darbe girişimi duyulur duyulmaz milletimizin meydanlara koştuğunu, göğsünü tank ve toplara siper ettiğini televizyonlardan izlerken “İşte milletimiz tam sağlığına kavuşmuş ve pehlivanlar gibi meydanlara çıkıyor!” diyerek Erbakan Hocam’ı andım. İktidar, muhalefet, sivil toplum kuruluşları ve medyası ile milletimiz hain darbeye karşı topyekûn mücadele verdi.
 
Bu aşağılık darbe girişiminin Millî Görüş içinden çıkmış ve son zamanlarda tekrar Milli Görüş çizgisine dönmeye başlayan siyasi iktidara karşı yapılmış olması, milletimizin bütünüyle canhıraş bir şekilde sahiplenip destek olması Erbakan’ın başarısının bir açık kanıtıdır.

Cennet Mekan Erbakan Hocam,çok büyüksün, çok!
Erbakan Hocam’ı “Bir milletin asıl gücü, topu, tankı, uçağı değil; inançlı, şuurlu evlatlarıdır” sözü ile de şu son darbe girişimi sırasında sürekli andım. Nice yıllar Meclis kürsüsünde konuşan Erbakan Hocam’ın inançlı ve şuurlu evlatlara vurgu yapmasının hikmeti bu darbe girişiminde anlaşıldı. Milletin tankları millete karşı kullanıldı. Demek ki inançlı, şuurlu vatan evlatlarının da yetiştirilmesi şart !

 

VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN…

 

Son olarak belirtmek isterim ki 15 Temmuz’dan sonra farklı bir TAYYİP ERDOĞAN ve farklı bir TÜRKİYE var artık. ABD, AB, NATO,ALMANYA,FRANSA,İNGİLTERE ve İsrail gibi darbenin arkasında yer alanlar karşılarında dik duran ve bu alçaklığın arkasında kendilerinin olduklarını bilen REİS rahat, lafını esirgemiyor, HAK VE HALKTAN yana olduğun haykırıyor ve Milletinde arkasında olduğunu görüyor. Şimdi bize düşen görev birlik olup bu Devleti şahlandırmak ve tarihteki Şanlı yerine oturtmaktır. Ve burada herkes Reis’in ARKASINA SIĞINARAK DEĞİL YANINDA YER ALMALI, MİLLİ BİRLİK OLUŞTURUP üstüne düşeni fazlasıyla yapmalıdır.

 

Rabbim Yar ve Yardımcımız olsun. Selam ve Dua ile… Sinan YOLCU / 31.07.2016

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.
 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik