YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l OSMANLI PARTİSİ’NDEN MİLLİ MUTABAKATA EVET

28.02.2018 Çarşamba - 14:44

Enes Akbal Optik

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yaptığı Milli Mütabakat Çağrısına Osmanlı Partisinden cevap geldi.  Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye konuyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi

Ünye, “Türk milleti ciddi bir diriliş mücadelesini verirken, devlet başkanına icabet etmemek, vatana ihanetle eşdeğerdir. Biz Osmanlı partisi olarak, Türk İslam âleminin izzetli bir devlete sahip olmasını dileyerek bu mücadeleye baş koyduk. Sayın Cumhurbaşkanımız bu uğurda fiili bir harekatı başlatmışken, kendi nefislerimizi ve eleştirilerimizi bir kenara koyarak, onun yanında olmayı, ona icabet etmeyi bir mecburiyet kabul ettik. Çünkü dava aynı dava, dert aynı dert, hedef aynı hedef. Biz, yüz yıldır idealleri çalınmış bir topluma dönüştürüldük. Osmanlı imparatorluğunun İlay-ı kelimetullah davası, batı yanlısı iktidarlar tarafından hafızamızdan silindi yıllarca” dedi.

‘SOYKIRIMLARIN SONUNU GETİRECEK’

Konuşmalarına devam eden Ünye, “Bizim varoluş sebebimiz, Nizam-ı âlem davasıdır. Allah’ın adaletini yeryüzüne hâkim kılma davasıdır. Kim bu davayı sahiplenirse; O bizdendir, biz de ondan. Türk milletinin önderi bu davayı yeniden insanımızın zihnine ve gönlüne koyarak, dünya emperyalizmine başkaldırıyorsa, O’nun yanında olmak bizim için kaçınılmazdır. Unutmayın ki, Osmanlı’nın son kudretli halifesini yalnızlaştırarak yıktılar. Biz bu tezgâhı gördük ve bu yüzden Cumhurbaşkanımızı bu yalnızlığa düşürmeyeceğiz. Sonuna kadar onun yanındayız. Bir ve beraber olmak, küresel güçlere verilecek en büyük cevaptır. Anadolu bir ve beraber olursa, bütün bir Türk İslam coğrafyası da, bir ve beraber olur. Bu birlik, coğrafyamızda yüzyıldır yaşanan ezilmişliğin, yoklukların, ölümlerin, katliamların, soykırımların sonunu getirecektir inancındayım” ifadelerini kullandı.

‘MÜCADELE YOLU KISALACAK’

Son olarak Ünye, “Biz daha yeni kurulmuş olmamıza rağmen, 40 dan fazla şehirde örgütlenmesini tamamlamış ve seçime girme yeterliliği kazanma aşamasın gelmiş bir partiyiz bu hızlı büyümenin sebebi, bizim şahıslarımız değil, inandığımız ideallerdir. Bu ülkenin hafızasından çalınan idealleri dillendirmek ve icraata geçirmek adına, nizam-ı âlem davasının temel dinamiği olan İslam ahkâmını bir icra makamına getirme adına yola çıkmışız. İnsanların bize olan teveccühü bu yüzdendir. Kendimiz birlik ve dirlik isterken, Sayın Cumhurbaşkanımızın birlik ve dirlik istemesine uzak kalmak, kendi felsefemize uymaz. Bu yüzdendir ki, bu davete icabet etmeyi bir görev telakki ediyorum. Ve umuyorum ki, bir gün davet sahibi, Osmanlıyla beraber tarihe gömülmeye çalışılan Hilafet makamını da, yeniden bir icra kuvveti olarak hayata geçirir de, bizim mücadelemizin yolunu kısaltmış olur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet