YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ÖZEL BİLGİ KÖPRÜSÜ, SKOLYOZ TESTİ YAPTIRDI

13.02.2018 Salı - 10:21

Enes Akbal Optik

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresindeki Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, Skolyoz (Omurga eğriliği) testinden geçti.

DİŞ VE GÖZDEN SONRA SKOLYOZ

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nda eğitim gören 3-6 yaş arası çocuklar daha önce diş ve göz taramasından geçmişti. Önceki gün omurga eğriliği de denilen Skolyoz kontrolleri yapıldı. İzmit Körfez Mahallesi D-100 Karayolu Caddesi’ndeki Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen kontrollerde miniklerin omurga eğriliği testi yapıldı. Çocuklarda bu yaşlarda omurga eğriliği kontrollerinin yapılmasının önemine dikkat çekilirken, Bilgi Köprüsü öğrencilerinin Skolyoz sorunu yaşamadığı tespit edildi. Çocukların kontrol sırasında eğlenceli dakikalar geçirdiği görüldü.

ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ

Skolyoz (Omurga eğriliği) omurganın, sağ ya da sol yana doğru eğrilmesi anlamına gelir ve farklı yaşlarda ortaya çıkabilir. Küçük yaşta başlayan Skolyoz genellikle ilerlemeye devam eder. Skolyozun ilerlemesini belirleyen en önemli faktör çocuğun fiziksel gelişimi hızıdır. Ancak skolyozun erken teşhisi, tedavi süreci için önemli olduğu belirtildi. Bilgi Köprüsü’nde bundan sonra farklı sağlık taramalarının devam edeceği, bu sayede çocukların sağlıklı gelişiminin bilimsel takibinin süreceği kaydedildi.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet