YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l PERİLER SÜPER LİG’DE ŞEHRİMİZİ TEMSİL EDECEK!

10.10.2018 Çarşamba - 11:10

Enes Akbal Optik

İzmit Belediyespor Kulübü Kadın Basketbol Takımı Süper Lig’e çıktı. Süper Lig’de şehrimizi temsil edecek olan takımın sporcuları bugün takımın sponsorluğunu da yapan 41 AVM’de ki Simit Sarayı adlı mekanda İzmit Belediyesi önderliğinde basınla buluştu.

İzmit Belediyespor Kulübü Kadın Basketbol Takımı ile birlikte şehrimizde iki takım süper lig mücadelesi verecek. 3 sene önce büyük bir başarı ve azim göstererek bugünlere gelen Kadın Basketbol takımı 11 sporcudan oluşuyor. Kadroda 8 Türk 3 yabancı oyuncu bulunuyor. Süper Lig’de bu sezon 14 takım yer alacak.

Yeni gelen sporcuların da tanıtıldığı basın toplantısına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Başkan Yardımcı Güray Oruç, İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Muhammed Öztürk, Takım Kaptanı Ceyda Kozluca, Baş Antrenör Mert Köprücü, takım sporcuları ve basın mensupları katıldı.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Baş Antrenör Mert Köprücü yaptığı konuşmada “Sosyal sorumluluk projesi olarak çıktığımız yolda sayın başkanımız sayesinde süper lige kadar geldik İzmit’i en iyi şekilde temsil edeceğiz. Biz İzmitliler olarak bütün spor branşlarıyla en yüksel ligde mücadele etmek zorundayız. Bu desteklerin karşılığını vermek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

ADINI FAZLASIYLA SÖYLETECEK

Köprücü’den sonra konuşan Kulüp Başkanı Muhammed Öztürk  “İzmit Belediye Spor Kulübü olarak yaklaşık 9 branşta 550 lisanslı sporcumuzla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Belediye çalışmalarımız dışında kulübümüzle de çalışıyoruz. Çok titiz bir çalışma yapıyoruz. Kadın basketbol takımımızı kurarken şehrimize ve kurumumuza yakışır şekilde sporcu araştırması yaptık. Planlı bir şekilde çalışırken Kocaeli’ye zarar verecek sporcular üzerinde araştırma yapmadık. Umuyoruz ve hedefliyoruz ki bu sene süper ligde İzmit Belediyespor da adını fazlasıyla söyletecek. Başkanımızın azmi ve yönetimi sonrasında bu günlere geldik, kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

İYİ EĞİTİM  İYİ SAĞLIK

Sporun ve sporcunun her zaman arkasında duran ve destekleyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan konuşmasında “Güne enerjiyle ve sporla başladık. İzmit Belediyespor kadın basketbol takımımız süper ligde. Öncelikle çağdaş uygarlıklar mücadelesinde eğer bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği o çizgiyi yakalayıp geçmek istiyorsak iyi eğitim iyi sağlık dememiz lazım. Bunun önemli bir kısmı da sportif faaliyetler. Sporu sadece biz skor için derece için değil aynı zamanda toplumun daha sağlıklı olması için de düşünüyoruz. Bir çocuk hekimi olarak bunu tıbben de iyi bilen biriyim. Spor ve sporcu dostu bir belediye başkanı ve belediyeyiz. Bu bizim genlerimizden geliyor. Selçuklulardan devleti yönetenler iyi sporculardı. İyi ata binerlerdi, iyi ok atarlardı. Padişahların içerisinde iyi güreş yapanlar, satranç oynayanlar vardı. Tabi ki cumhuriyet dönemiyle birlikte kurucumuz Mustafa kemal Atatürk’ün de işaret etmesiyle biz bu günlere ulaştık” ifadelerini kullandı.

KOCAELİSPOR DA SÜPER LİGE ÇIKACAK

“İzmit belediyesi bu dönemde yerini almalıdır ve şuan yerini alıyor” diyen Doğan “Belki Kocaelispor’umuzu süper lige çıkaramadık. Ben görevim boyunca elimden geleni yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Kocaeli’den iki tane süper lig’e takım çıkarmayı başardık. Çok geçmez, süper lig’de Kocaelispor da olacak. Güzel bir ekip oluşturuldu. Biz de bu durumun peşini bırakmadık, adım adım takip ettik. Başkan yardımcım bizzat ilgileniyor. Ceyda hanımın ablalığında, kaptanlığında inşallah çok daha başarılı bir dönem olacak. Buraya belki dışarıdan gelen transferlerimiz de var. Kocaeli Türkiye’nin şampiyondur, her alanda. Ekonomide, eğitimde, sağlıkta şampiyondur, sporda da aşağısı kurtarmaz” şeklinde belirtti.

SALLAYIN TÜRKİYE’Yİ

Konuşmasının devamında sporculara her zaman destekçi olduğunu belirten ve onlara seslenen Doğan “Bu yüzden çok önemli bir misyon için buradasınız. Bir kere Türkiye’nin diğer alanlarda marka olan bir belediyesi adı altındasınız. Sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da sözü edilen bir marka ve şehirdesiniz. Yeni gelen arkadaşlarımız bunu ileriki zamanda daha da iyi hissedecek. Benim antrenör, kaptan ve sporcularımızdan isteğim önce iyi insan olmaları ve kurumunu iyi temsil etmeleri. Sonra da çok başarılı sporcu olmak. Bu şehri temsil etmek onuru sizlerin sırtında ve biz size güveniyoruz. Sallayın arkadaşlar Türkiye’yi. Sizin gözleriniz var, basınımız var, halkımız var ve bizim enerjimizi hissedin. Biz her türlü arkanızdayız” ifadelerini kullandı.

 

HARİKA BİR KADROMUZ VAR

Doğan konuşmasını “Belki çok para saçacak durumda değiliz ki zaten bu benim tarzım değil. Ama gönlüm çok zengindir. Sevgimiz dağlar kadar. Hiçbir kimse bizim kulübümüzde mağdur olmaz. Onun için emin ellerdesiniz. Siz yeter ki gösterin gücünüzü. Bu halk bu belediye bunu karşılıksız bırakmaz. Biz çok hızlı hedefimize ulaştık. Bugün bunun gururunu yaşıyoruz. Biz bunu gönülden istedik, her şeyimizle çalıştık ve harika bir kadromuz var. Hanımların olduğu yerde ayrı bir zerafet var. Ben inanıyorum ki ligde de Kocaeli’nin zerafeti esecek. Centilmen olup kıran kırana mücadele edecek” şeklinde sonlandırdı.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet