YAVUZER MAKİNA
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları
Kompozit Kimya
izmit belediyesi
Kompozit Kimya

ANASAYFA l Petrol-iş masaya oturuyor

11.01.2017 Çarşamba - 11:07

Toplu Sözleşme Taslağını işverene teslim eden Petrol İş Sendikası ilk görüşmeler için masaya oturuyor.

Toplu Sözleşme Taslağını işverene teslim eden Petrol İş Sendikası, ilk görüşmeler için bugün masaya oturacak. Ege Kimya ve Egesil ile ilgili yapılacak görüşmeler, saat 14.00’te sendika genel merkezinde yapılacak. Petrol İş Sendikası Kocaeli Şube yeni dönem toplu sözleşme görüşmeler için hazırlanan 76 maddelik Toplu Sözleşme Taslağını işverene teslim etmişti. Şube Başkanı Salih Akduman örgütlü olduğu iş yerlerinde başlayacak Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde işverenden ücret zamları ve sosyal haklar için yüzde 20 civarında zam talep edeceklerini açıklamıştı.

İlk olarak, bugün Petrol İş Sendikası Genel Merkezi’nde bugün saat 14.00’te Ege Kimya ve Egesil görüşmeler yapılacak. 18 Ocak Çarşamba günü saat 10.00’da yine sendika genel merkezinde Tüpraş için görüşmeler başlayacak. Sendika genel merkezinde aynı gün 14.00’te Gübretaş görüşmeler gerçekleşecek. Görüşmelere; Genel Merkez yöneticiler, Petrol İş Şube Başkanı Salih Akduman, şube yöneticileri ve iş yeri temsilciler katılacak.

 

SÖZLEŞME 76 MADDEDEN OLUŞUYOR

Petrol – İş’in yen dönem Toplu İş Sözleşmesi taslağı 40 tanesi dar, geri kalanı ücret ve sosyal haklar olmak üzere 76 maddeden oluşuyor. İlk yıllık imzalanacak sözleşme için Petrol ¬İş Sendikası, örgütlü olunan iş yerlerinde ücret zammı ve sosyal haklar için ortalama yüzde 20 zam talebinde bulunacak.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.
 https://www.yenikocaeli.com/
Enes Akbal Optik
hikmet