YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l SANAYİ MAHALLESİ MUHTAR ADAYI İSMAİL MOĞULTAY BÜYÜK PROJELER İLE GELİYOR.

22.09.2018 Cumartesi - 14:12

Enes Akbal Optik

Sanayi Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Moğultay 11 yıldır Belediye’de görev yapıyor. Kamu ve belediye tecrübesine sahip Moğultay’ın bu kararı almasında ailesinin ve mahalle sakinlerini rolü büyük. Muhtarlık denince akla hep yaşça daha olgun kişiler gelse de İsmail Moğultay bu algıyı yıkıp 32 yaşında Sanayi Mahallesi için muhtar adayı olmaya karar verdi.

Gençlerin muhtarlık görevinde daha başarılı ve aktif olacağını düşünen Moğultay gazetemizi ziyaret ederek mahallesindeki eksiklikleri ve muhtar seçildiği takdirde ne gibi projeler yapacağını anlattı:

ALT YAPI VE ÜST YAPI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

“İlk önce yapacağımız iş mahallemizin alt yapı ve üst yapı sorununu çözmektir. Üst yapıda bulunan elektrik tellerini yerin altına alıp mahalledeki evleri rahatlatacağız. İzmit’te hiçbir mahallede elektrik direği kalmadı. Daha sonra boş arsalar dahil bütün arsaların elektrik, su, doğalgaz hatlarını çektirip vatandaş ev yaptıracağı zaman parke taşlarını söktürmeden ve kazı yaptırmadan abonelikleri hazır halde inşaatına başlatabilecek.  Avrupa’da böyle. Biz bir ilki başlatıp örnek olacağız. Birkaç senedir mahallemizdeki evleri biraz şiddetli yağmur yağdığı zaman su basıyor. Bununla kimse ilgilenmiyor. Vatandaşı yönlendiren yardımcı olan da yok. Bu vatandaş kime gidip derdini anlatacak, tabi ki muhtara.

ÇOCUKLARA YAZIK DEĞİL Mİ?

Mahallemiz akşam olunca karanlığa bürünüyor. Işıklandırmalar yetersiz, yok gibi bir şey. Mahallemizin ana caddesi ve ara sokaklarına ışıklandırma yaptıracağız. Tıpkı Alikahya ve Köseköy’deki  gibi. Mahallemize ayrı bir değer ve renk katacaktır. . Kamyonlar ve tırların girmemesi için mahallemizin giriş ve çıkışlarına kemer yaptıracağız. Çocuklar Körfez Mahallesindeki okula yürüyerek gidiyor. Önceden belediye servis temin ediyordu. Bu servise gerek yok demiş mahalleden bazı önde gelenleri. Neden gerek yok, yazık değil mi yüzlerce çocuk sabah öğle aksam yürüyor?Tamam biz 90’lı yıllarda yürüdük zamanında ama o zaman devletin ve belediyenin imkânı yoktu. Ara sıra yağmur kar yağdığı zaman belediye otobüs yolluyordu. Ama şimdi güçlü bir devlet ve güçlü belediyelerimiz var. İmkân var hamdolsun.

DİREKT CUMHURBAŞKANIMIZA RİCADA BULUNACAĞIM

Büyükşehir belediyesinden servis talep edeceğiz ve başkanın bu talebi olumlu karşılayacağından eminim. Eğer Rabbim izin verir ve halk da teveccühünü bizden yana kullanırsa külliyedeki ilk muhtarlar toplantısında güzel bir mektup yazarak direkt Cumhurbaskanımızın kendisine okul yerimize okul yapılması için ricada bulunacağım. İnşallah 5 senelik süreçte okulumuzu yaptıracağız.   

 MİA’DAN BİZE NE

Tutturmuşlar bir MİA projesi. MİA’dan tabi ki insanlar faydalanacak ama oradan zengin kesim faydalanacak. Sanayide dükkânı olan çarşı yapıda dükkânı olan faydalanacak. Mahalle dışında arsaları olan fabrikaları olan faydalanacak. Mahallemizin de ev fiyatları belki biraz artacak ama %90 iş adamlarına yarayacak. Bizim hiçbir çıkarımız yok o projeden, ama birileri bir şeyler bekliyor demek ki.

TÜRKİYE’NİN EN ŞANSLI MAHALLESİYİZ

Eskiden şehir içi otobüsleri 6 dakikada bir geçerdi simdi 20 dakikaya çıktı ve kimi zaman 40 dakika beklediğimiz oluyor. Buna da kimsenin sesi çıkmıyor. Eğer ulaşım işini çözemezlerse belediye otobüsü talep edeceğiz. Birkaç sene önce Sopalı Hastanesi’ne kadar vardı ve vatandaş memnundu. Kaldırıldığı zaman kimsenin sesi çıkmadı. Enterasan bir durum. Tabi ki en büyük sorunlardan birisi istihdam. Kocaeli’nin belki de Türkiye’nin en şanslı mahallesiyiz. Sınırlarımız içerisinde onlarca fabrika ve işyerleri var ama kimse mahallemizdeki boşta olan arkadaşlarımızın elinden tutup da bu işyerlerinde güzel bir maaşla işe sokmuyor. Biz bunu da yapacağız. Mademki mahallemizin sınırları içerisinde fabrikan ve dükkanın var bu mahallenin insanları da bundan alın teriyle faydalanacak kardeşim.

GENÇLERİ BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ

Mahallemizin spor kulübü gerekli desteği bulamıyor. Bu desteği biz sağlayacağız. Gençleri boş bırakmayacağız. Gençler sporla ilgilendiği zaman kötü alışkanlıklara bulaşmayacaklar. Bayramlarda mahallemizde durumu olmayan ailelere elimizden geldiğince yiyecek ve giyecek yardımları yapacağız. Biz zenginlerin değil fakir fukaranın yanında olmaya geliyoruz. Benim şuan evim de arabam da yok. Önümüzdeki 5 yıl içinde belki bir orta halli araba alırım yada alamam. Eşimin de üzerine hiçbir şey yok. Muhtarlık sürem bittiği zamanda mal varlığını açıklayacağım. Bizden öncekilerden de bekliyoruz. Anlayacağınız mahallemizde yapacağımız çok iş var. Kimse ayağımıza dolanmasın yeter”

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet