YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ŞANLI’DAN KINAMA

17.01.2018 Çarşamba - 17:42

Enes Akbal Optik

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı Trafik Şube Müdürlüğünde görevli Murat Fidan 15 Ocak günü tramvay yoluna park eden ve diğer sürücülerin can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan şahıslar tarafından darp edilip ve yaralandı. Yaşanan bu olay ile ilgili Türk Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Yaşar Şanlı basın açıklaması gerçekleştirdi. Türkiye Kamu Sen İl Temsilciliğinde gerçekleştirilen basın açıklamasında Şanlı’nın yanı sıra Türk Yerel Hizmet Sen Kocaeli İl Temsilcisi Özcan Karabulut da katılım sağladı.

‘ADALETE HAVALE EDİYORUZ’

Yaşar Şanlı basın açıklamasında, “Sadece görevini yapmaya çalışmış tehlike arz edebilecek bir yere park edilmemesi uyarısında bulunmuş arkadaşımıza küfür şiddet ve tehditle karşılık veren, onu darp eden bu şehir eşkıyalarını Allah’a ve adalete havale ediyor, arkadaşımıza ve ailesine geçmiş olsun diyoruz. Şiddetin her türlüsünü ve başta arkadaşımız Murat Fidan olmak üzere görevi başında kamu çalışanına yapılan her türlü şiddeti nefretle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘KARŞILIĞI BU OLMAMALI’

Şanlı, “Kuruluşu ta Hazreti Ömer’e dayanan tek gayesi çarşının, pazarın, mahallenin huzurunu sağlamak, ölçüyü, tartıyı kontrol etmek, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak ve trafiği daha güvenli ve işler hale getirmek olan zabıta teşkilatımız bu tür hakaret ve şiddeti asla hak etmemektedir. Devletimizin verdiği görev ve sorumluluğu layıkıyla yerine getirmenin ödülü ya da karşılığı bu olmamalıdır” dedi.

‘ŞİDDETLE KINIYORUZ’

Şanlı son olarak, “Son yıllarda gündemden düşmeyen kamu çalışanına şiddetin önlenmesi için daha ne kadar arkadaşımız kurban verilecektir? Kamu çalışanı sahipsiz görüldüğü için midir ki birileri görevi başında arkadaşlarımıza hakaret edecek, onu darp edecek gücü ve kudreti kendinde bulabilmektedir? Tüm kamu çalışanları ve hassaten tüm belediye çalışanlarının yanındayız. Her türlü şiddetin karşısındayız ve tüm hukuki süreçlerin de takipçisi olacağız. Bu vesileyle Murat Fidan arkadaşımıza tekrar geçmiş olsun diyor, şiddeti bir kez daha nefretle kınıyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet