YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l SARIBAY, “BEN ÖN SEÇİM İSTİYORUM”

22.09.2018 Cumartesi - 10:18

Enes Akbal Optik

CHP İl Binasında bugün eski milletvekilleri, belediye başkanları ve il başkanlarının katılımı ile yerel seçimlere yönelik bir toplantı gerçekleştirildi.

CHP bugün İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın önderliğinde il binasında eski milletvekilleri, belediye başkanları ve il başkanları, mevcut il ve ilçe başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda üye bir araya gelerek yerel seçimler üzerine konuştular.

MEMLEKET AVUCUMUZUN İÇİNDEN KAYDI GİTTİ

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Cengiz Sarıbay “Bu parti hepimizin. Cumhuriyet Halk Partisi’nin son 40-50 senesinin hafızası burada. 50 seneden beri İzmit’e egemen olan, milletvekilliği yapmış, başkanlık yapmış kişiler burada. Biz bu partiyi nasıl bu hale getirdiysek bu halden de çıkarmak zorundayız. Kimsenin ben değil biz demesi lazım. En çok oy alacak kişiyi belirlememiz lazım. Memleket avucumuzun içinden kaydı gitti. Cumhuriyet gitti, demokrasi gitti, parlementer sistem gitti. Biz hala kimin ne açığını bulabiliriz derdindeyiz. Burada bulunan başkanlarıma akıl verme durumunda değilim ama bu durumdan bir an önce çıkmalıyız” dedi.

CHP’Lİ OLDUKLARI İÇİN İŞE ALINMIYORLAR

Konuşmasının devamında Sarıbay, “24 haziran seçimleri bitti. Bu seçimlerle elimiz kolumuz kırıldı, ikinci tura taşıyamadık. Milletvekilini arttıramadık, bu da benim suçum olsun. O başarısızlıktan ders alarak 2019 seçimlerinde başarılı olacağız. En büyük sıkıntımız elimizde bir belediyenin olmaması. Gençlerimiz kadınlarımız işsiz. İnsanlar korkuyorlar, gelip burada gençlik kollarına üye olan gençler 3 gün sonra “bizi üyelikten çıkarın iş bulamıyoruz” diyorlar. CHP’li oldukları için işe alınmıyorlar” ifadelerini kullandı.

BAZI İLÇELERDE ÖN SEÇİM YAPMAYACAĞIZ

Bugün gerçekleştirilen toplantıda nelerin konuşulacağı ile ilgili Cengiz Sarıbay “Bugün aday belirleme ile ilgili nasıl bir yöntem bulacağımızı konuşacağız. Aday önerilebilir, aday olanlar söyleyebilir. Rahatlıkla ben adayım diyebilirsiniz. İlçe başkanlarım ön seçim isteyip istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Ben ön seçim istiyorum ama bazı ilçelerde, zayıf olduğumuz yerlerde ön seçim yapmayabiliriz. İlçe başkanlarımın bu konuda önerilerini istiyorum” diye belirtti.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet