YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l SARIBAY’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

14.06.2018 Perşembe - 18:20

Enes Akbal Optik

CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Sarıbay, mesajında, bayramların barış ve huzur anlamına geldiğini belirtti.

Huzur ve barışın adı olan bayramların, birlik ve beraberliğin pekiştiği en özel günler olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Huzurun, hoşgörünün ve paylaşımın en güzel örneklerinin sergilendiği bayramlarımız, yarattığı barış, dostluk, kardeşlik ortamıyla kırgınlıkları gidererek toplumsal mutluluğu tesis eder. Bayramlarımız, bize yol gösterir. Bayramların anımsattığı barış, kardeşlik, sevgi, hoşgörü gibi değerleri yaşam biçimi olarak benimsemeli, ayrımcılığın ve şiddetin yaşanmadığı, insanlığın geleceğini tehdit eden sorunların çözüldüğü, huzurun ve barışın egemen olduğu bir dünya için anlayış birliği içinde çalışmalıyız. Bu bayram da dünyada ve ülkemizde yaşanan acı olayların son bulduğu, gözyaşının yerini sevince bıraktığı, işsizliğin, yoksulluğun, baskıların ve yasakların son bulduğu, demokrasiyi, adaleti ve barışı büyüten Türkiye ve dünya özlemimizi bir kez daha yineliyoruz.

Toplumda barış ve huzur ortamının yaygınlaşmasına vesile olan bu mübarek günde geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek geleceğe taşıdığımız, Ramazan Bayramınızı kutlar sağlık, huzur ve başarılar dilerim.”

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet