YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ‘SEN NE İSTERSEN İZMİT’

22.02.2018 Perşembe - 12:14

Enes Akbal Optik

CHP İzmit İlçe Gençlik Örgütü, İzmit siyasi tarihinde bir ilk olacak ‘Sen Ne İstersen İzmit’ projesiyle vatandaşlar ve kentteki STK’lar ile temasa geçecek

Türkiye’nin çağdaş demokrasiye kavuşmasının en büyük teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) birçok proje ile siyaseti vatandaşın ayağına getirerek insan odaklı siyaseti Türkiye’de gelenek haline getiren siyasi parti olma özelliğini taşıyor. Cumhuriyet tarihi boyunca; Köy Enstitüleri, Köy Kent Projesi ve Merkez Türkiye Projesi gibi atılımlar ile Türkiye’nin geleceğine ışık tutan CHP yeni bir proje ile İzmitliler’in karşısına çıkacak. CHP İzmit İlçe Gençlik Örgütü, İzmit siyasi tarihinde ilk olacak projesi ‘Sen Ne İstersen İzmit’ ile vatandaşlardan STK’lara kentin dokusunu oluşturan her birey ile temasa geçecek ve sorunları dinleyecek.

UMUTTEPE İLE KOORDİNASYON SAĞLANACAK

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları tarafından hazırlanan ‘Sen Ne İstersen İzmit’ projesi kapsamında İzmit’te insan odaklı siyaset yeniden masaya yatırılacak. İzmit’teki tüm STK’lar ile ideoloji farkı gözetmeden masaya oturup sorunlarını dinleyecek CHP’li gençler, İzmit’in kanayan yarası olan işsizliğin son bulması için meslek odaları ve STK’lar ile büyük bir konsensüs oluşturacak. Kocaeli’de yaşayan 80 bin üniversite öğrencisinin kente adaptasyonu noktasında büyük sorunlar yaşayan kent yetkilileri bu soruna cevap bulamazken CHP’li gençler projeyle Umuttepe ile çarşının koordinasyonunu sağlayacak. Böylelikle hem üniversiteli hem de İzmit kazanacak. İzmit’in yıllar sonra yeniden kendisiyle barışmasını sağlayacak. Proje hakkında detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet