YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l SERVİS ÜCRETLERİ VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ!

08.10.2018 Pazartesi - 14:50

Enes Akbal Optik

Geçtiğimiz aylarda UKOME toplantısında servis ücretlerine zam yapılması konusu gündeme gelmişti. Verilen karar sonrasında uygulamaya geçirilen zam kararı üzerine çocuklarını kendileri okula götürmek durumunda kalan veliler isyan etti

Kocaeli Servis Araçları İşletmecileri Odası’nın okul servislerine zam talebi üzerine geçtiğimiz aylarda UKOME toplantısında zam kararı uygulamaya geçti. Uygulanan %15 zammın üzerine bir de servisçilerin fiyatı daha da yükseltmeleri ve servislerin dışında öğrenci toplayan aracı kişilerin de öğrenci başına para alması velilerin isyan etmesine neden oldu. Çocuklarını okula kendi imkanlarıyla götürmek durumunda kalan veliler ise kış mevsiminin kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde daha da endişeliler.

ZOR DURUMDAYIZ

Veliler yaşadıkları mağduriyeti gerekli mevkilere ilettikleri halde geri dönüş alamadılar. TBMM İlk Okulu’nda öğrenim gören bir öğrencinin velisi Gürsel Gökbudak ise durumu şöyle anlattı : “Servis ücretleri konusunda birçok başvuru yaptık. İl Milli Eğitime, İlçe Milli Eğitime, Valiliğe ve Belediye’ye durumumuzu anlattık. Elimizde bütün yazışmalar ve belgeler de mevcut. Biz bu servislerin ücret konusunda bir el atılmasını istedik. Ne yazık ki hala bir dönüş yok. 1 aydır bekliyoruz. Verilen sözleri kimse yerine getirmiyor. 210 TL servis ücreti bizi zorlayan bir fiyat. İşin içine yemek de dahil olunca 270 TL istiyorlar. Çocuklarımız zor durumda, abur cuburla besleniyorlar. Biz çocuk okutan veliler olarak zor durumdayız.

İMZA TOPLADIK

Çocukları sabah okula götürmek ve akşam almak zorundayız. İşimizi gücümüzü bırakmak durumunda kalıyoruz. Okul bahçesi çok kalabalık oluyor. Biz okulda bu zamlar için imza 55 kişiden imza topladık. Çünkü 30 kişi yeterli demişlerdi. Aslında bu imza 200-300 kişiye ulaşıyordu fakat biz yeterli diye kestik. Ama maalesef hala bir sonuç alamıyoruz.”

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet