YAVUZER MAKİNA
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları
Kompozit Kimya
izmit belediyesi
Kompozit Kimya

» Sinan YOLCU - TÜM YAZILARI

07.07.2017 Cuma - 15:01

Bugünlerde herkesin dilinde “SICAK” kelimesi var. Kimi Ramazan ayından sonra havaların çok sıcak olduğunu konuşuyor,kimi ekonomide sıcaklığı (Dolar, Euro ve Altın’ın artışı) kimide bunlarla birlikte Siyasi gündemdeki sıcaklığı konuşuyor.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu parti mensuplarıyla birlikte  Ankara’dan İstanbul’a adalet istiyoruz diye yürümeye başladı. Bence bu yürüyüşün 15 Temmuz darbe girişimine yaklaşıldığı şu günlere denk gelmesi dikkat çekicidir. Yürüyüşün Kocaeli etabında gördük ki İstanbul’a yaklaştıkça kalabalık artıyor. Maltepe’ye varıncaya kadar birçok (belki provakatif ) kişi de bu eyleme katılacak. Provakatif eylemlerin olacağına dair ciddi endişeler olduğu tatışılıyor.

Demokrasilerin olmazsa olmazlarından biri de toplantı ve gösteri yapma hakkıdır. Halkın belirli bir kesimini temsil eden siyasi partiler, stk lar, dernekler, toplum kuruluşları… Yanlış gördükleri, haksız buldukları konuları kamuoyuna duyurmak ve iktidarı bu yolla uyarmak isterler. Bu çok tabi, pek haklı bir uygulamadır.

CHP ve lideri Kılıçdaroğlu bu hakkı kullanıyor. Kimsenin buna diyeceği bir şey yok.

Fakat aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. Kılıçdaroğlu gerçekten adalet mi arıyor? Bu bana hiç de inandırıcı gelmiyor. Tutuklamaların ucu bir milletvekillerine dokununca mı akıllarına adalet geldi. Kendi partilerinin iktidar veya iktidar ortağı olduğu dönemlerdeki adaletsizlikleri unutmuşa benziyorlar.

Benim bu yürüşten anladığım Kılıçdaroğlu, partisi ve fikirdaşlarının amaçları farklı, amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. Memlekette yeni kaoslar oluşturmaktır. Mecliste yapamadıkları muhalefeti sokaklarda yapmaktır.

Endişelerimi biraz açayım;

  1. Kılıçdaroğlu “adalet yürüyüşünün amacını “ herkese adalet” diye açıklıyor. Peki ne oldu da bu yürüyüş başladı? CHP milletvekili Enis Berberoğlu, MİT tırları kumpası ile ilgili davada mahkûm oldu. Haklı – haksız, az – çok bir ceza aldı. Neticede mahkemece bir karar verilmiş.

Daha önceleri Türk mahkemeleri bu kararın binlerce katı cezalar verdi ve

Örneğin;

-28 Şubat 1997 yılında Bin yıl sürecek denilen darbeyle tanklar halkın üzerine sürülürken, neredeydiniz? Ordu, yargı, medya ve sermaye grupları hep birlikte hareket ederek Refah-Yol Hükümeti istifaya zorlanıp Milletin iradesiyle alay edercesine “Beceremediniz Bırakın” denildiğinde neredeydiniz?

– Laiklik bahane edilip kamuda ve üniversitede başörtü yasaklanıp, başörtülü bacılarımız üniversite kapılarında sürüklenirken ve ikna odaları kurulduğunda neredeydiniz?

– İmam hatip mezunları üniversitelere giremesin ve devlette görev alamasın diye katsayı zulmü getirildiğinde neredeydiniz?

– Müslümanlar DGM’lerde uydurma suçlarla yargılanıp işkence gördüğünde neredeydiniz?

– 1999’da demokratik yollarla halkın oylarıyla Fazilet Partisinden İstanbul milletvekili seçilen Merve Kavakçı sırf başörtülü diye dönemin Başbakanı Bülent Ecevit tarafından: ”Bu kadına haddini bildirin” denilerek meclisten çıkarıldığında neredeydiniz?

– Asker anaları sırf başları kapalı diye oğlunun yemin törenine alınmayıp zorla alandan çıkarıldığında neredeydiniz?

– Rahmetli Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN Hocamın iktidarken partisi kapatılırken neredeydiniz?

– 1997’de Anayasa Mahkemesi kararıyla yasaklanan türbana, 2008 yılında serbestlik getiren Anayasa değişikliği teklifi milletin meclisinde kabul edildiğinde “411 el kaosa kalktı” diye manşetler atıldığında neredeydiniz?

Tüm bu davalar için  CHP, bırakın yürümeyi bu garip kararları doğrudan veya dolaylı olarak destekledi. “O zaman neredeydin ey CHP?”  diye sormazlarmı CHP örgütlerine? Başkaları garip, anlamsız kararlarla mahkûm edilirken niye sesiniz çıkmıyordu? 28 Şubat’ta ve 15 Temmuz’da insafsızca,Ahlaksızca yürütülen Tanklara karşı bir adım bile atmayan CHP’liler, ne oldu da Berberoğlu için Ta Ankara’dan İstanbul’a yürüyorsunuz?

  1. Bu yürüyüşDevletin veMilletin içte ve dışta  sıkışık olduğu bir dönemde yapılıyor. Dışta Suriye, Irak, Telafer’de 200 Türkmen kardeşimizin deaş tarafından Şehit edilmesi ve Türkiye’miz için çok stratejik olan Kıbrısmeseleleri varken. Ortadoğu’da yedi düvel yeni sınarlar çizmek için büyük bir uğraş içinde iken; PKK, FETÖ, dhkpc, daeş vs. Devleti, milleti içerden yıkmak için kahredici bir çalışma içinde iken, Askerim, Polisim bunlarla mücadele edip Şehit düşerken Sayın Kılıçdaroğlu birçok askeri, birçok polisi ve kamuoyunu  kendi yürüyüşü için oyalayarak  bu mücadeleyi zayıflatmıyor mu? ABD,AB ve (P)israil İslam Dünyasını mahvetmek için uğraşırken, devletimiz bunlara karşı mücadele ederken, bu yürüyüş ve aradığınız adalet ne anlama geliyor?
  2. Bu yürüyüş neden İstanbul’dan Ankara’ya doğru başlamadı? Herşeyiniz ters olduğu gibi bu yürüyüşte bence ters tarafa yapılıyor. Demekki siz Adaleti TBMM’de değilde Maltepe cezaevi önünde tesis edeceksiniz.Demekki siz verdiğiniz subliminal mesajla Adaleti Batı’da arıyorsunuz. Adalet yürüyüşü ANADOLU’da, Doğuda, Güneydoğuda yapılmalıydı? Çünkü şehitler o taraftan geliyor. Yürürken de “Adalete, hürriyete, barışa ve Adil Bir Düzene evet, teröre, ihanete, batı emperyalizmine, batı kumpaslarına,işbirlikçiliğe hayır… “ diye dağı taşı inletmeliydi. 
  3. Yürüyüşe destek verenlere bakılınca amacın gerçekten Adalet olmadığını görüyorum. Hdp sözcüsü Osman Baydemir “-Bugün Türkiye’de eğer Ankara’dan İstanbul’a yürünüyorsa, bu Selahattin Demirtaş’ın bulaştırdığı cesaretin sonucudur. Aşk olsun sana genel başkanım aşk olsun. Aşk olsun ki sana, orada bile önünü açıyorsun, yol açıyorsun” sözlerinden sonra, terör örgütü pkk’nın, dhkp-c’nin,fetö’nün chp ile danışıklı olduğunu,bu yürüyüşün “Adalet” adına değil, bunları korumak adına olduğunu tespit ediyorum. Askerin, polisin, sivilin katili olan herkese sahip çıkan CHP’nin “Adalet” kavramını kullanması siyasi ahlaksızlıktır.

Ayrıca yürüyüşe 28 Şubat’ta türbanı hedef alan ve üniversitelerde türban yasağını ilk kez uygulayan isim Kemal Alemdaroğlu’da katılmış ve adalet istemiş.

Sahi gerçekten siz ne içtiniz, neyin kafasını yaşıyorsunuz yahu?

İllegal tüm örgütlerle, PKK, FETÖ ve DHKP-C ile yürüyen CHP’nin yürüyüşünden çıksa çıksa Türk milletine ihanet çıkar. Daha iki hafta öncede Suriye’de öldürülen PKK’lılar için yürüyen CHP’den ne bekliyorsunuz?

Son olarak belirtmeliyim ki, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi,Doğu Perinçek’li Vatan partisi ile ilgili katılım sağlayacaklar diye çıkan haberlere bu partilerin yöneticilerin vermiş olduğu cevapları ayakta alkışlıyorum.

Başaramayacaksınız, Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalamayacaksınız, Türkiye’yi bölemeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımız susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız.

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.
 https://www.yenikocaeli.com/
Enes Akbal Optik
hikmet